Hüddam Daveti Nasıl Yapılır?

Konuya vakıf olan veya olmayan kişilerce denene ve çokça merak edilen nasıl hüddam daveti yapılır konusu bilhassa havas ilimlerinin başlıca uğraşını oluşturur. Hüddam çağırmak özellikle belirtmek isteriz ki işin ehli ve ilim

Hüddam Daveti Nasıl Yapılır?

Konuya vakıf olan veya olmayan kişilerce denene ve çokça merak edilen nasıl hüddam daveti yapılır konusu bilhassa havas ilimlerinin başlıca uğraşını oluşturur. Hüddam çağırmak özellikle belirtmek isteriz ki işin ehli ve ilim sahibi kimselerce yapılmadıkça önemli riskler barındırır. Bu açıdan kişilerin özellikle şahsi hevesleri ve emellerini gerçekleştirebilmek için yaptıkları hüddam davetlerinde hayırdan daha çok şer olabilir.

Hüddam Nedir?

Kuran-ı Kerim indirilirken her ayet ve surenin koruyucusu bir melek görevlendirilmiştir. Diğer yandan bu her bir meleğin yardımcısı yetmiş bin melek ve bunların da gönüllü yardımcısı cinler vardır, hüddam nedir sorusunun cevabı işte bu varlıklardır. Esas itibariyle hüddamlar Müslüman olurlar ancak burada önemli husus şudur ki her hüddam davetine gelen hadim Müslüman olmayabilir.

Hüddam Daveti Nedir?

Hüddam daveti bu ilme vakıf kişiler tarafından hüddam daveti duası denilen özel bazı dualar ile yapılan bir davettir. Hüddam daveti için genellikle Salı veya Çarşamba gününden itibaren 3 gün oruç tutulup inzivaya çekilinir. Bu inziva sırasında bazı özel dualar ve hüddam isimleri okunur. Bu üç gün sonunda hüddam gelir.

Mühürlü Hüddam Daveti

Hüddam çağıran kişilerin davetine icabet eden hüddamlar o kişiye bir mühür veya işaret bırakır. Bundan sonra o kişi bu mühür ile hüddamını istediği yerde kolaylıkla çağırabilir bu mühürlü hüddam daveti olarak adlandırılır.

Hüddam İsimlerinin Sırrı

Havas ilmiiye uğraşan kişiler belli bir seviyeye geldiklerinde hüddamların isimlerine vakıf olurlar. Sayısı belirsiz olan bu hüddamların her birinin aynen insanlar gibi isimleri vardır. İsimleri bilindiği takdirde hem bunlar her zaman kolaylıkla çağırılabilir hem de bunlara türlü işleri yaptırmak daha kolay hale gelir. Bu şekildeki hüddam daveti genelde en kolay hüddam daveti olarak bilinir.

Hz. Süleyman’ın Mührü

Hz. Süleyman cinler ile görüştüğü ve onları emrinde çalıştırdığı bilinen bir peygamberdir. Rivayete göre yüzüğünde taşıdığı mührü ile en güçlü ve habis cinlere bile boyun eğdirmiş zaman zaman en dinsiz cinleri dahi Müslüman yapmıştır. Vefatından sonra Süleyman’ın ok sayıda mührü yüzük olarak yapılmış ve havas ilmiyle uğraşanlar tarafından kullanılmıştır. Şüphesi Hz. Süleyman’ın kendisi kadar tesirli olmasa da bu mühürlü yüzüklerin hüddam edinmeyi kolaylaştırdığı söylenir.

Hüddam İle Ne Yapılabilir?

Hüddam ile hem hayır hem de şer yapılabilir ancak hüddam daveti dinimizce günah ve haram olduğuna göre hayır amaçlı olsun ister çok fakir biri zenginlik veren hüddam daveti yapsın dinimizce hepsi yasaklanmıştır.

Hüddam Daveti Günah Mıdır?

Bahsettiğimiz gibi hüddam daveti veya cinlerle herhangi bir temas dinimizce yasaktır. Öyle ki ancak Hz. Muhammed (AS) efendimize ve de sadece Kuran-ı Kerim’e davet etmek üzere cinlerle görüşme izni verilmiştir. Öyle ki başka bir Müslümanın amacı ne olursa olsun hüddam isimleri ile veya başka türlü hüddam çağırması caiz değildir.

Hüddam Müslüman Mı Nasıl Anlaşılır?

Öncelikle hüddam geldiği nasıl anlaşılır gayet basittir. Çünkü hüddam genellikle direkt görünür veya yanınızda aynen biri konuşur gibi konuşur. Müslüman oldukları genellikle aynen bir Müslüman gibi size selam vermelerinden veya selamınızı almalarından anlaşılır. Ancak bazı şeytani hüddamlar bu durumda sizi kandırmaya çalışabilir. Burada şayet hüdddam sizin dini bazı davranışlarınızdan mesela namaz kılmanızdan veya sure okumanızdan pek memnun kalmıyorsa veya “hadi şu işi bitirelim namazı sonra kılarsın” gibi şeyler söylüyorsa bu hüddam kesinlikle ifrittir. Zira Müslüman bir hüddam asla sizi namaz veya duadan alıkoymaz.

Hüddamı Geri Göndermek Mümkün mü?

Hüddamı geri göndermek esasen musallat durumu olmadığı müddetçe çok kolaydır. Zaten Müslüman bir hüddam siz istemediğiniz sürece yanınıza gelmez. Şeytan bir cin ise ancak bir küfre saplanırsanız yine Allah’ın izni ile size musallat olabilir. Şüphesiz ki cinlerin mussalat olması da esasen Allah’ın biz kullarına verdiği bir ders veya ceza niteliğindedir. Yoksa insanın imanı sağlam olduktan sonra şeytan bile insanı yolda çıkaramaz.

Havas İlmi Nedir?

Havas ilmi hüddam nasıl çağrılır diye merak edenlerin en çok araştırdıkları konulardan birisidir. Öncelikle bu bir ilim midir onu sorgulamak gerekir. Çünkü bunun aslında ilim olmaktan daha çok bir nevi uğraş olduğunu söylemek daha doğru olur. Birisi az görülse de iki tür havas ilmi vardır. Birisini hüddam edinmek için ve edindikleri hüddam sayısını arttırmak için yapanlar çok fazladır. Diğer tür havas ilmi ise aslında hüddam çağırmak için değil bu işin derinlerine vakıf olup cinlerle temas edenlerle mücadele edebilmek için bazı din alimlerinin uğraştığı ilimdir. İkinci tür havas ilminde şüphesiz tek rehber Kuran’dır. Zira bir din alimi gerektiğinde hüddam nasıl çağırılır veya domuz büyüsü nedir bunları iyi bilmelidir ki bu konuda başı belaya giren müminlere yardım edebilsin. Esas olarak zaman zaman bu iki kesim arasında ciddi mücadeleler de yaşanır. Bilhassa kötü niyetli hüddam sahibi olanlar bu din alimlerinin başına çeşitli ifritleri musallat etmeye çalışır ama pek başarılı oldukları görülmemiştir.

Görünmeyen Varlıklara Karşı Kuran Mucizesi

Gerek hüddam gerekse kötü niyetli cinler olsun huddam cagiranlar kişilerin başına sık gelen olaylarından birisi de musallat durumudur. Bu durumda hele ki kişinin maneviyatı zayıf ve itikadında şüphe var ise aylar boyunca bu musallat belasından kurtulamaz ve sonunda olup olmadık hocaların veya bu işi parayla yapan kişilerin kapısını çalar. Halbuki Alemleri Rabbi aynen Bakara Suresi 2. Ayetinde belirttiği gibi “Allah sizin için kolaylık ister, zorluk istemez.” Yani Allah yeryüzünde bulunan her türlü derdin ve belanın çaresini insanlara vermiştir. Ve kendinden kalben bir şey dileyen kulunu asla geri çevirmez.

Bundan anlaşılması gereken şudur ki, ister görünen olsun ister görünmeyen her türlü musibetten kurtulmanın yolu Allah’a ve onun kelamı Kuran-ı Kerim’e sığınmaktır.

Nas Suresi

Nas Suresi 6. Ayette açıkça “o şeytan cinlerden de olur insanlardan da” denilmektedir. Yani aynen şeytan gibi kötülük amaçlı cinler de veya ifritler de vardır. Nas Suresi ise şeytan ne olursa olsun onun şerrinden Allah’a sığınılmasını emretmektedir. Şüphesiz ki hiçbir sözde hoca veya sözde şifacı Nas Suresinin bize sağlayacağı faydanın milyonda birini bize veremez. Dolayısıyla insanın yapması gereken şey aslında çok kolaydır. Böyle musibetler karşısında Nas suresini okuması kaffidir.

Felak Suresi

Felak Suresi ismiyle müstesna insanları karanlıktan aydınlığa çıkarmak için indirilmiş bir suredir desek yeridir. Bilhassa iç huzuru olmayan, içi daralmış veya musallat olayı başına gelmiş kimseler Felak suresi okumaya başladıkları anda ferahlarlar ve kıssa sürede musibetten de Allah’ın izniyle kurtulurlar.

Duha Suresi

Duha Suresi bilhassa düğümlere okuyanlara yani büyücülere ve onlara aracılık eden cinlere ve ifritlere lanet eder. Özellikle büyüye kapılmış veya kendisine büyü yapılmış kişilere bu Sure okunduğu vakit yapılan en kara büyü dahi hemen çözülür. Dolayısıyla her mümin iyi bilmedir ki en büyük musalat vakasının bile çözümü Allah kelamı olan kitabımızda verilmiştir. Bunun için zaten bu büyülerden para kazanan kişilere büyü çözdürmek ayrı başına bir hata ve günahtır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Deniz    Bulut
Deniz Bulut - 5 yıl Önce

Ben genç bir Kızım ne vakit kiminle evleneceğim . hocam bana bildir. Selamlar.

Gökhan Şahin
Gökhan Şahin @Deniz Bulut - 5 yıl Önce

Deniz bulut Allaha dua et o sana bildirir

kenan akyıldız
kenan akyıldız - 5 yıl Önce

Hocam görüntü yü nasıl acabilirim bilgi verirsen sevinirim

Mert
Mert - 5 yıl Önce

2000 Felak , 1000 nas bazi yerde yaziyor. kac kez okunur . 100 kere okuyorum. 300 rabbi inni messeniyes seytanu devami okuyorum.

Medyum - Aşk büyüsü