Mumla Yapılan Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır?

Evde mum büyüsü nasıl yapılır, mumla yapılan aşk büyüsü tılsımlı sözleri ve mum büyüsü nasıl bozulur gibi soruların detayları için yazımıza göz atabilirsiniz.

Mumla Yapılan Aşk Büyüsü Nasıl Yapılır?

Mum kullanılarak yapılan bağlama büyüsü, ezoterik uygulamanın adından da anlaşılacağı üzere bir insanı kara sevdaya düşürmek maksadıyla gerçekleştirilen bir aşk büyüsüdür. Birini kendine aşık etme, bağlama, köpek gibi sevmesini sağlama amacıyla uygulanan mum büyüsü aşk büyüleri arasında en hızlı şekilde tesir gösteren ve oldukça etkili bir büyü çeşidi olması bakımından sıklıkla icra edilmektedir. Mumla yapılan aşk büyüsü, Anadolu'nun eski kadim halkları arasından günümüze kadar gelmiş bir ezoterik uygulamadır. Genellikle Hıristiyan ve Süryanilerin başvurduğu etkisi güçlü büyülerden biri olarak öne çıkan mum büyüsü sayesinde büyünün yönlendirildiği kişinin gözleri aşkından başka hiçbir şeyi görmez hale gelmektedir.

Mum büyüsü pek çok farklı yöntemle yapılabilen aşk büyüleri arasında yer almaktadır. Bununla birlikte büyünün ritüelleri arasında yer alan mumların renkleri de sembolik birtakım anlamlara işaret etmektedir. Örneğin mumla yapılan aşk büyüsünde kullanılan mumların;

 • Siyah renkli olması büyünün yönlendirileceği kişinin kara sevdaya düşürülmesinde,
 • Kırmızı renkli olması, aşk ve sevgi gibi bağlılıkların artırılmasında,
 • Beyaz renkli olması, birlikteliğin evlilikle sonuçlanmasında kullanılmaktadır.

Mum Büyüsü Nedir?

Mum büyüsü, kadim Anadolu medeniyetlerinde ve yaygın olarak İran'da uzun yıllar uygulanarak günümüze kadar gelen bir aşık etme büyüsüdür. Mumla yapılan aşk büyüleri, Anadolu Selçukluları döneminden itibaren kendi toplumuza da sirayet etmiştir. Bu tür büyülere ve özellikle mumla yapılan aşık etme büyülerine sıklıkla başvurulmuş olması bile bu büyülerin ne kadar etkili olduğunun bir göstergesi olarak kabul edilmelidir. Çünkü mum büyüsü kesin sonuç veren, kalıcı bir aşık etme büyüsüdür.

Bilindiği üzere bazı aşık etme büyüleri 3 ay, 6 ay, 1 yıl veya 7 yıl gibi zaman dilimleri içinde etkisini gösteren bu sürenin sonunda kendiliğinden etkisini azaltarak bozulan büyülerden oluşmaktadır. Fakat mum büyüsü, işinin ehli medyum hocalar aracılığıyla bozulmadığı sürece etkisini göstermeye devam ettiği bilinen büyülerdendir. Mum büyüsünün uygulandığı kadın veya erkeğin yanı sıra büyünün yönlendirildiği kişilerin çevresindekilere de etki göstermektedir. Bu sayede büyünün kuvveti arttırılmaktadır.

Mum Büyüsü Kimlere Yapılabilir?

Mumla aşk büyüsü yapmak, etkili ve hızlı sonuçlar vermesi bakımından bekarlar kadar evlilere de uygulanabilir. Kara büyüler arasında yer alan mumla yapılan aşk büyüsünün tarihine bakıldığında genellikle evli insanların yuvasını yıkmak ve onları başkalarına aşık ettirmek için uygulandığı görülmektedir. Ancak günümüzde daha çok bekar kişilerin ya da sevgili olan kişilerin kalıcı birliktelikler, uzun süreli evlilikler yaşayabilmeleri için tercih edilmektedir.

Mum büyüsü evli ya da bekar fark etmeksizin tüm kadın ve erkeklere yönelik uygulanabilir. Büyünün en etkili bir şekilde tesir göstermesi için gerekli olan unsurların başında ise, mum büyüsünün yönlendirileceği kişinin, aşık olması istenen kişiyle daha önceden gönül bağının olması ya da tanışıklığının mevcut olması gelmektedir. Dolayısıyla sizi hiç tanımayan kişiye mum büyüsü yaptırdığınız takdirde bu büyünün kısa sürede sonuç vermesini beklemek yersiz bir bekleyiş olacaktır. Ancak daha önceki dönemde tanışıklığınızın olduğu ya da her zaman çevrenizde gördüğünüz ve iletişim halinde olduğunuz birisine mum büyüsü uygulandığı zaman büyünün ne kadar kısa sürede etki ettiğine inanın siz de şaşıracaksınız. Bu yazımızda Gerçek aşk büyüsü hakkında bilinmesi gerekenlere göz atabilirsiniz.

Mum Büyüsü Nasıl Yapılır?

Mum büyüsünün yapılışı konusunda farklı kadim kaynaklarda ve büyü kitaplarında farklı yöntemler yer alsa da genellikle mum büyüsünde 4 adet beyaz mum kullanılmaktadır. Büyünün etkili bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için büyü üstatları ve işinin ehli medyum hocalardan yardım alınması gereklidir. Ancak usullerine göre yapıldığı takdirde kişiler kalp gözü kapalı kişiler de mum büyüsü için uygun şartları sağlayabilirler.

Mum büyüsünün ilk aşamasında 4 adet beyaz mumun gövdelerine efsunlanmış bir iğne ile birtakım semboller çizilmesi gereklidir.  Bu semboller şu şekilde belirlenmiştir:

 • Kadını temsil etmesi bakımından kült gelenekte doğurganlık simgesi çember,
 • Erkeği temsil etmesi için hançer ya da keski figürü,
 • Aşkın önüne engel olması muhtemel kişilerin etkisiz hale getirilmesi için yılan,
 • Kadın ve erkeğin bu dünyada ve öteki alemlerde bir araya gelmesini sağlayacak el figürüdür.

Bu figürlerin medyum hoca tarafından efsunlu iğne ile bazı dualar okunarak çizilmesi büyünün tesirini çok daha arttıracaktır. Ancak kişilerin kendi başlarına uygulamak istedikleri mum ile yapılan aşk büyüsü işlemlerinde ise bu tür işaretleri ve sembolleri profesyonel olarak çizmelerine gerek yoktur. Sadece özen gösterip elinden gelenin en iyisini yapmış olmaları büyüye aracılık yapacak cinler için yeterlidir. Köpek gibi aşık etme büyüsü hakkında bilinmesi gerekenleri de yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Mum Büyüsü Yapılış Aşamaları

İkinci aşamada özenle desenler çizilen mumların her biri dört ana yöne gelecek şekilde ve aralarında birer adım mesafe olacak biçimde yere bırakılır. Bu noktada mumların yönünün tayin edilmesinde uyulması gereken kurallar da bulunmaktadır:

 1. İlk olarak kadını temsil eden çember desenli mum doğu yönünde konumlandırılmalıdır.
 2. Ardından erkeği temsil edecek hançer ya da keski desenli mum ise batı yönünde oturtulmalıdır.
 3. Kötü niyetli insanları temsil eden yılan desenli mum kuzeye,
 4. Kadın ve erkeğin tüm alemlerde bir olma halini simgeleyen el işaretli mum ise güneye yerleştirilmelidir.

Mumlar düzenli ve kurallara uygun olacak bir şekilde konumlandırıldıktan sonra beyaz mumla yapılan aşk büyüsü son aşamaya geçilir. Bu aşamada mumlar yukarıda belirttiğimiz sıraya göre teker teker medyum hoca tarafından dua ve tılsımlı sözler okunarak yakılır. Daha sonra mum büyüsünün yönlendirileceği kişinin adı okunarak cinsiyetine göre uygun olan mum söndürülür. Bunun ardından kime aşık olacaksa onun cinsiyetine göre diğer mum da söndürülür. Kadın ve erkeği temsil eden mumlar söndürüldükten sonra mumla yapılan aşk duası okunur ve dua biter bitmez önce kadının sonra erkeğin mumları yakılır. Son aşamada yılan simgeli mum söndürülür ve geriye kalan üç mumun eriyinceye kadar yakılı kalması sağlanır. Bu aşamaya vahdet etmek yani bir araya getirmek denmektedir. Büyü üstatları bu aşamada okunması gereken tılsımlı sözleri vekalet aldığı kadın ya da erkeğe de tekrar ettirerek büyünün etkisini artırabilir.

Mum Büyüsü Nasıl Bozdurulur?

Mum büyüsünün bozdurulması için iki farklı yol bulunmaktadır. Yüz yıllar boyunca etkili bir şekilde kullanılan bu büyülerin bozdurulması için en çok başvurulan yöntemlerin başında işinin ehli medyum hoca aracılığıyla yeni bir büyü yaptırılmasıdır. Çünkü etkisi sürekli devam eden bir bağlama büyüsü çeşidi olan mumla yapılan aşk büyüsü sözleri ve dualarıyla mühür etkisi göstermektedir. Ancak bu yöntemde de birtakım risklerle karşılaşılması mümkündür. Bu sebeple mum büyüsünün bozdurulmasını isteyen kişinin vekaletini alan medyum hocanın mutlaka daha önce deneyimli olması gerekmektedir.

Mum büyüsünün bozdurulması uygulamalarında kullanılan diğer yöntem ise büyü bozma duaları okumaktan geçmektedir. Kur'an sureleri ile kurulan büyü etkisinin ortadan kaldırılması mümkün olabilmektedir. Bu sayede tesiri en kuvvetli bağlama büyülerinden biri olan mumla yapılan aşk büyüsünün ortadan kaldırılması sağlanmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2019, 14:53
YORUM EKLE
Medyum - Aşk büyüsü