Büyü Çeşitleri ve En Etkili Yöntemleri Nelerdir?

Büyü çeşitleri ve etkileri, en sık yapılan büyü çeşitleri ve belirlileri, büyü isimleri hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Büyü Çeşitleri ve En Etkili Yöntemleri Nelerdir?

Büyü çeşitleri ve büyüden korunmada en etkili yöntemler, özellikle hayatlarında büyünün tesirlerini ya kendilerinde ya da çevrelerindeki kimselerde bizzat gözlemlemiş kişilerin yakından ilgilendiği konulardır. Bilindiği üzere kadim geleneklerin gizli tutulan kitabelerinde de kendine geniş yer bulan büyü uygulamaları, günümüze kadar ulaşan çeşitli manevi yöntemleri içermektedir. Büyü çeşitleri ve en etkili yöntemleri, farklı coğrafyalarda farklı uygulamalardan oluşsa da genel olarak kendi içinde benzer şekildedir.

Büyünün hedefi temelde insanların manevi dünyalarıdır. Ancak manevi uygulanan bu yöntemler kişilerin maddi dünyasında da yani yaşamlarını da tamamen tesiri altına almaktadır. Bu sayede aşık etmeden ayrılıklara, bol kazançlardan kıtlığıa, nasip bağlamadan çoluk çocuk sahibi olamamaya kadar geniş bir alanda kara büyüler yapılabilmektedir. En etkili büyü çeşidi hakkında bilinmesi gereken detaylara geçmeden önce büyünün ne olduğu ve kimler tarafından yapılabildiğine değinmek gerekir.

Büyü Nedir, Gerçek Mi?

İnternet üzerinde yapılan araştırmalarda sıklıkla "büyü nedir büyü gerçek mi?" sorularına yanıt arandığı görülmektedir. Özellikle kendi üzerlerinde büyü tesirinin kurulduğunu düşünen kişiler tarafından yapılan bu araştırmalar ile büyünün gerçekten etkili olup olmadığı, tesirlerinin ve belirtilerinin neler olduğu konusunda merak giderilmeye çalışılmaktadır. Öncelikle büyü maddi veya manevi anlamda bir çıkar sağlamaya, büyünün yönlendirildiği kişiyi zarara uğratmaya çalışan kişilerin icra ettiği, tüm dünya dinlerinin yasaklamış olduğu doğa üstü bir yöntemdir.

İnsanlık tarihi kadar eski olan bu uygulamaların gerçekliği pek çok kez tecrübe edilmiştir. İlk defa kimin tarafından yapıldığı bilinmeyen büyüler, pek çok medeniyette ezoterik öğreti adı altında gizli bir şekilde nesilden nesle aktarılan manevi uygulamalarıdır.

En Sık Yapılan Büyüler Hangileridir?

Kadim büyü kitaplarında ve büyü üstatlarının ellerinde bulundurdukları kitabelerde hemen hemen her insani zevk, istek ve hırsa yönelik büyüler bulunmaktadır. Bu tür büyüler kimi zaman masum bir sebebe dayanırken kimi zaman da art niyetli ve kötü amaçlı kişiler tarafından icra edildiğinde oldukça şeytani amaçlara hizmet edebilmektedir. Günümüzde insanların gerek kendi başlarına yaptıkları gerekse de işinin piri medyum hocalar gibi manevi yönü yüksek kişilere yaptırdıkları manevi uygulama ve büyü çeşitleri şunlardır:

 • Bir insanı büyünün tesiri ile kendine aşık etmek
 • Karı koca arasındaki aşkın bir ömür boyu sürmesi ve eşleri birbirine bağlamak
 • Karı koca arasını açıp boşanmalarını sağlamak
 • Bekar kimselerin kısmetini bağlayarak evlenmelerine mani olmak
 • Kadı ve erkeklerin kısır kalmasını sağlayarak soylarının devam etmesine mani olmak
 • Birinin hasta olup yataklara düşmesine neden olmak
 • Kişiyi sürekli insanlar içinde kötü duruma düşürecek aksilikler yaşatmak
 • Bir kişinin tarlasının mahsul vermesini engellemek, el attığı tüm işlerde zararlı çıkmasını sağlamak
 • Evin, kişilerin bolluk ve bereketini kaçırmak ya da bolluk ve bereketin artmasını sağlamak
 • Daha önceden yapılan bir büyüyü bozmak

Görüldüğü üzere birbirinden farklı amaçlar için icra edilen büyüler, günümüzde de medyum hocalar ve büyü üstatları tarafından icra edilerek çok daha etkili bir hale gelmektedir.

En Etkili Büyü Çeşitleri Nelerdir?

Aralarında en etkili aşk büyüsü çeşitleri ve manevi uygulamalarının da bulunduğu bu listede yer alan büyüler, her zaman tehlikeli birtakım uygulamalarla icra edilmiştir. Kişilerin vücut parçalarının, kanlarının, saç tellerinin kullanıldığı kimi zaman daha basit malzemeler ile icra edilen ve en çok uygulanan büyü çeşitleri şunlardan oluşmaktadır:

1.Papaz Büyüsü:

Kadim büyü uygulamaları ve ritüelleri arasında gelmiş geçmiş en kuvvetli tesire sahip olan büyü çeşidi olarak bilinmektedir. Özellikle Anadolu'da uzun yıllar boyunca yaşamını sürdürmüş Hıristiyan medeniyetlerinden günümüze değin kalmayı başaran papaz büyüsü temelde Hıristiyanlık dini ile uzaktan yakından alakalı değildir. Ancak o dönemde bu tür büyüleri icra edilen kişilere papaz yakıştırması yapıldığı için halk arasında ve büyü üstatlarının tabirlerinde bu şekilde yer etmiştir.

Bu büyünün yönlendirildiği kişinin iradesi tamamen manevi varlıklar aracılığıyla ele geçirilerek kişinin istenilen amaca uygun hareket etmesi sağlanmaktadır. Son derece tehlikeli ancak bir o kadar da etkili olduğu bilinen bu büyü, günümüzde halen ilim ve irfan sahibi gerçek medyumlar ve büyü üstatları tarafından icra edilmektedir.

Bu büyünün uygulamasında kişinin DNA'sını taşıyan vücut parçaları kullanılır. Büyünün tesirli olmasında en etkili unsur da bunların ezoterik ritüeller ile bir araya getirilerek kuvvetli uygulamalar gerçekleştirilmesidir. Papaz büyüsünün gerçekten etkili olması için büyüde kullanılan parçalar şunlardan oluşmaktadır:

 • Saç teli,
 • El ya da ayak tırnakları,
 • Deri parçası ya da kalıntısı,
 • Kan ve ya adet kanı,
 • Vücut kılı

Tüm bunların yanı sıra büyünün yönlendirilmesi planlanan kişinin kullandığı şahsi eşyalar da büyüye alet edilmektedir. Bu sayede büyünün bozulması çok daha zor bir hale getirilmektedir. Papaz büyüsünden korunmak için yapılması gereken çok bir şey yoktur. Kişi her ne kadar manevi yönden kendini çok güçlü tutmaya çalışsa da papaz büyüsü işinin ehli büyü üstatları ya da medyum hocalar tarafından icra edildiğinde büyünün tesirinden kaçınmak mümkün olmamaktadır. Papaz büyüsünün bozulması için mutlaka güvenilir medyum hocalara başvurulması gerekir. Öte yandan papaz büyüsünden korunmak için kişinin kopan saç tellerini her ortamda bırakmaması, kişisel eşyalarını sürekli göz önünde tutması ve başka insanların kullanımına vermemesi gerekir. İç çamaşırı büyüsünün etkileri nelerdir başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

2. Aşk Büyüsü:

En etkili büyü çeşitleri arasında aşk büyüleri de yer almaktadır. Aşk büyüleri hem erkekler hem de bayanlar tarafından en çok tercih edilen manevi uygulamalar arsında yer almaktadır. Pek çok medeniyetin kendi içinde uyguladığı birbirinden farklı aşk büyüsü ritüelleri olsa da temelde bu tür büyüler aynı amaca yöneliktir. En etkili aşk büyüsü uygulamasında kullanılan malzemeler çeşitlilik gösterebilmektedir. Aşk büyüsü ile sevdiklerini kendilerine aşık etmek isteyenler, çevrelerinde bulunan işinin ehli medyum hocaları tercih edebilecekleri gibi dilerlerse kadim büyü ritüellerine birebir sadık kalacak şekilde birtakım uygulamalar gerçekleştirerek kendi başlarına da aşk büyüsü yapabilirler.

Ancak aşk büyüsünün gerçekten etkili olması için gerekli olan birtakım koşullar bulunmaktadır. Örneğin aşk büyüsünün gerçekten tesirli olmasında gerekli olan temel şart, büyünün yönlendirileceği kişinin aşık olması istenen kişi ile önceden muhabbetinin olmasıdır. Yani sizi daha önce hiç tanımamış birine ve tanımasına da ihtimal olmayan aşk büyüsü yaparak onu kendinize aşık edemezsiniz. Aşk büyüsü en çok daha önce arkadaşlık, sevgililik yaşamış aralarında bir süreliğine de olsa fiziksel ve duygusal bağ oluşmuş kişilere etki etmektedir.  Aşk büyüsü bekarlara olduğu kadar evli kimselere yönelik de yapılabilir. Bunun için aşk büyüsü bozma işlemlerinde mutlaka işinde ilim ve irfan sahibi medyum hocaların uygulamalarından destek almakta fayda bulunmaktadır.

3. Ayırma Büyüsü

Özellikle aralarında sevgi bağı bulunan evli ya da sevgili olan kişilere yönelik kötü amaçlı kişiler tarafından icra edilen ayırma büyüsü, çoğunlukla halk arasında yuva yıkan büyü olarak bilinmektedir. Evli karı ve kocaların eşlerini aldatmasına, nişanlı ya da sözlülerin evlilik yolundan caymasına kadar pek çok sonuca etki eden ayırma büyüsü, halk arasında en sık uygulanan büyülerdendir. Ayırma büyüsü çok sonradan, yani büyü amacına ulaştıktan sonra kendisini belli eder. Çözülmesi imkansız olmayan bu büyüde uzman bir büyü üstadının yardımına başvurulmalıdır. Soğutma büyüsünün etkisi ne kadar sürer başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

4. Dil Bağlama Büyüsü

Özellikle gelinlerin kaynanalarına, eşlerin birbirlerine, çocukların da miras için anne ve babalarına yönelik icra ettiği dil bağlama büyüsü, çok konuşan ve başkasının işlerine fazla karışan kimseler için yapılmaktadır. Büyüyü hem yapana hem de büyü tesiri altında kalacak kişiye ait şahsi eşyaların kullanılarak uygulandığı bu büyünün belirtileri konuşma zorluğu, bazı konularda konuşmaktan korkma ve isteksizlik şekilde kendini belli etmektedir. İnsanların söylemek istediklerini söylemeye çekinmeye başladığı hallerde dil bağlama büyüsünün kurulduğundan şüphe etmek gerekebilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2019, 11:19
YORUM EKLE
Medyum - Aşk büyüsü