Büyü Yapan Kişiyi Nasıl Buluruz, Bana Büyü Yapanlar Kim?

Büyü yapan kişi nasıl anlaşılır, nasıl bulunur, büyüyü yapan kişiyi nasıl öğreniriz sorularının yanıtları ve büyü yapanı öğrenirken bilinmesi gerekenler yazımızda...

Büyü Yapan Kişiyi Nasıl Buluruz, Bana Büyü Yapanlar Kim?

Büyü yapan kişiyi tespit etmek için derin birçok ilimden faydalanılması gerekmektedir. Bir kişiye büyü yapılıp yapılmadığının anlaşılabilmesi oldukça zorlu bir süreçtir. Çoğu insan büyü yapılmasına rağmen durumun farkında olmadan uzun süre hayatını hiçbir şey olmamış gibi sürdürebilir. Fakat büyünün amacına göre bu kişiler tamamen büyü yaptıran ve yapan kişinin istekleri doğrultusunda hizmet etmeye başlamıştır. Geçmişten günümüze kadar birçok dini kaynakta büyüler hakkında çok özel yöntemler ve tekniklere yer verilmiştir. Bu yöntemler kişilerde mevcut büyülerin ortaya çıkmasına ve büyü yapan kişinin tespit edilmesine yardımcı olmaktadır.

Büyülerin tespit edilmesi ve kişi üzerinden etkilerinin kaldırılması en az büyü yapmak kadar tehlikeli ve zordur. Bu nedenle havas ilmi başta olmak üzere diğer pek çok dini öğreti hakkında detaylı bilgi sahibi olan ve bu konuda tecrübe edinmiş kimselerin uygulamalar yapması gerekmektedir. Büyü yapan kişiyi bulmak için iman sahibi ve bu alanda derin bilgi sahibi kişilere başvurulması gerekmektedir. Dil bağlama duası nasıl yapılır, dil bağlamak için dua başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Büyü Yapan Kişi Nasıl Bulunur?

Büyü yapan kişi nasıl anlaşılır, büyülerden kurtulmak için neler yapılmalıdır vb. sorular için her büyü çeşidine ve etkisine göre farklı yanıtlar aranması gerekmektedir. Büyünün yapılış amacına ve tesir gücüne göre insanlar üzerinde yarattığı etkiler değişiklik gösterebileceği için büyü yapılıp yapılmadığını anlaşılması büyü yapan kişilerin bulunması için gereken en önemli yöntemdir. Kendisine veya başka bir tanıdığına büyü yapıldığını düşünen kişiler, öncelikle büyü belirtileri hakkında bilgi sahibi olmalıdır.

Büyü yapılan kişide ortaya çıkan ilk belirtiler davranışsal ve duygusal değişimlerdir. Bu değişimlerin doğru yorumlanması ve kişilerin büyülerin etkilerinden kurtarılması adına gizemli ilimlerde bilgi sahibi ehil kişiler tarafından büyü tespit işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Büyülerin bozulması ve büyü yapan kişilerin bulunması için çok farklı yöntemler uygulanabilir.

Büyü Yapıldığının Fiziksel Belirtileri Nelerdir?

Büyü belirtileri genellikle iki farklı şekilde ortaya çıkmaktadır. Bu belirtiler arasında ilki fiziksel belirtiler. Büyünün etkisine göre kişide yaşanan tüm sıkıntılar başlarda kendini fiziksel olarak göstererek daha sonra manevi buhranlara neden olmaktadır. Büyü yapılan kimselerde ortaya çıkan başlıca büyü belirtileri arasında:

 • Uyku sorunlarının artması,
 • Tek bir mekanda uzun süre kalamama,
 • Halüsinasyon ve çeşitli sesler duyma,
 • Kulak çınlaması ve çok sık baş ağrısı,
 • Unutkanlık,
 • Halsizlik ve sürekli yorgunluk hissi,
 • İnsanlardan uzaklaşma,
 • Çeşitli ruhsal hastalıklara karşı zayıflık,
 • Çok sık hasta olma vb.

Yer almaktadır. Tüm bu belirtiler elbette tek başına büyü belirtisi değildir. Ancak kişilerde ortaya çıkan bu tip belirtiler büyü şüphesi taşıyan kişilerin şüphelerinde haklı olabileceklerinin göstergesi olarak sayılabilir. 

Büyü Yapıldığının Manevi Belirtileri Nelerdir?

Büyü belirtileri İslami kaynaklarda da yer alan bazı özel manevi sorunlar olarak ortaya çıkmaktadır. Özellikle kişinin Kuran’ı Kerimden herhangi bir bölümü duymasının ardından bu ortamdan güçlü bir istekle uzaklaşma arzusu, büyü yapıldığının manevi açıdan en güçlü belirtisidir. Büyü yapılan kişilerde yaygın olarak gözlemlenen manevi belirtiler:

 • Esma’ül Hüsnayı (Allah’ın isimlerini) okumakta zorlanma ve söyleme güçlüğü,
 • Rüyalarda çok sık korkarak uyanma ve nedensiz seslerle uykuların bölünmesi,
 • İbadetlerinden uzaklaşma,
 • Kuran okunan ortamlardan kaçma isteği,
 • Karamsar ve ümitsiz olma vb.

Olarak sıralanabilir. Bu tip belirtilere sahip olan kişilerin büyülerin etkisinde olması kuvvetle muhtemeldir. Büyüler genellikle cinlerin insanlar üzerinde etki kurması ve bu doğrultuda yönlendirilmesi ile gerçekleştirildiği için etkileri uzun vadede çok ciddi fiziksel ve manevi sorunlara neden olabilir.

Büyü Yapan Kişinin Sonu Ne Olur?

Büyü yapanın sonu sadece İslami kaynaklarda değil diğer pek çok dinde kötü olarak yorumlanmıştır. Büyü yaptıran ve yapanlar hakkında birçok farklı ayet ve hadis bu kişilerin sonun doğrudan cehennem olduğunu defalarca ifade etmiş ve bu kimseler hakkında lanet edilmiştir. Özellikle kara büyü yapan ve yaptıran kişilerin sonları hakkında birçok olumsuz yorum bulunmaktadır. Büyü yapan kişiyi bulmak için büyü şüphesi taşıyan kişilerin ilk yapması gereken Allah’a sığınmak ve ehil kimselerden yardım almaktadır.

Büyülerden Korunmak İçin Neler Yapılır?

Büyülerden korunmak için dua okumak en etkili ve basit yöntemlerden biridir. Özellikle büyüler ve kötü kimselerin şeytanlarından korunmak için hadislerde ve Kuran’ı Kerimde bizlere tavsiye edilen en etkili sureler:

 • İhlas,
 • Ayatel kürsi,
 • Felak – Nas,
 • Fatiha vb.

Olarak sıralanabilir. Bu duaları düzenli olarak okuyan, ibadetlerini aksatmayan ve Allah’ı çokça zikreden kişilere karşı en güçlü büyüler bile tesir etmez. Ancak yeterli kadar bu hassasiyetlere dikkat etmeyen kişilerin kurtulmak için başvuracağı bazı yöntemlerde bulunmaktadır. Derin bir bilgi birikimi olan ve gizemli ilimler konusunda icazetli kimselerden yardım almak ve özel korunma muskaları ile büyülerden korunmak da mümkündür.

Ayırma Büyüsü Yapıldığı Nasıl Anlaşılır?

Ayırma büyüsü yapıldığını anlamak için ortaya çıkan başlıca belirtileri bilmek gerekir. Her büyü insanlar üzerinde aynı etkileri göstermez. Genellikle kıskanç ve şerli kimseler tarafından eşlerin arasını bozmak, sevgilileri ayırmak ve sevdiği kişiyi kendine bağlamak için yapılan bu büyü kısa sürede insanlar üzerinde tesir etmektedir. En güçlü aşk bağları bile bu güçlü büyü sayesinde kopabilir. Ayırma büyüsü yapılan kişilerde:

 • Eşine veya sevgilisine karşı soğukluk hissetme,
 • Cinsel birliktelikten kaçınma ve tatmin olamama,
 • Başka kadınlara/erkeklere meyil edilmesi,
 • Sosyal ilişkilerin yıpranması vb.

Belirtiler ortaya çıkmaktadır. Bu belirtilere sahip kişiler için doğrudan ayırma büyüsü yapıldığı söylenemez. Ancak büyü konusunda meziyetli ve ilmi açıdan zengin kimseler bu büyülerin yapılıp yapılamadığını tespit edebilirler. Ayrıca bu kişilerden alacağınız yardım sayesinde büyü yapan ve yaptıran kişilerin bulunması da mümkündür. Uzaklaştırma büyüsü nasıl yapılır başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Büyü Yapanı Durdurmak İçin Neler Yapılır?

Büyü yapanı durdurmak için yine başka büyülere başvurmak gerekebilir. Büyülerin etkisinden kurtulmak ve bu kişileri cezalandırmak için bile olsa büyü yaptırmak dini kaynaklarda asla tavsiye edilmez. Fakat mecburiyet halinde insanların bu yöntemlere başvurması dışında bir yöntem de bulunmamaktadır. Büyü yapan kişiyi durdurmak için yardım alacağınız kişilerin:

 • Havas ilimlerinde ehil kimseler olması,
 • Dinine bağlı ve iman selametine sahip olması,
 • Derin ilimler arasında mukayese edecek kadar bilgili olması.

Gerekmektedir. Bu kişilerden alacağınız yardımlar sayesinde Allah’ın da yardımıyla büyü yapan kişiler durdurulur ve büyülerin etkileri ortadan kaldırılır. Büyülerden korunmak için kullanılan muskalar ve diğer büyü bozma yöntemleri sizi büyü yapan kimselerin şerrinden koruyacaktır.

En Etkili Büyü Bozma Yöntemleri Nelerdir?

Büyü bozma yöntemleri her zaman yapılan büyü özelinde değişiklik gösterir. Bu nedenle büyü bozma yöntemleri için tek bir yanıt vermek doğru değildir. Büyülerin bozulması için ilk önce büyünün yapıldığından ve hangi büyünün tesir ettiğinden emin olmak gerekir. Büyü bozma adı altında insanların umutlarıyla oynayan kişiler büyük ölçüde ticari kaygılar güdeceği için bu kimselerde destek almamanız tavsiye edilmektedir.

Kişiye özel muskaların hazırlanması, büyü çeşidinin anlaşılması için ayet ve duaların okunması, büyü bozma malzemeleri ve özel tılsımların kullanılması vb. daha birçok yöntem hem büyü yapan kişiyi bulmak hem de büyüleri bozmak için izlenen başlıca yöntemler arasında sayılabilir.

YORUM EKLE
Medyum - Aşk büyüsü