Dil Bağlama Duası Nasıl Yapılır? Dil Bağlamak için Dua

Düşmanın ağzını dilini bağlamak için dua, kocanın ağzını dilini bağlamak için en etkili dua ve kaynananın ağzını dilini bağlamak için dua hakkında detaylar yazımızda...

Dil Bağlama Duası Nasıl Yapılır? Dil Bağlamak için Dua

Dil ve ağız bağlama duası yapılışı son yıllarda hakkında en çok bilgi sahibi olmak istenen manevi uygulamalar arasında yer almaktadır. İslam dinimizde her durum için Müslümanların sığınacağı güvenilir limanlar bulunmaktadır. Müminlerin içinde bulunduğu her türden fiziksel veya ruhsal kötü durumlarda okunması tavsiye edilen dualar bulunmaktadır. Dil bağlama duası da çoğunlukla zor durumda kalındığında başvurulan en etkili manevi yöntemlerden biridir. Dil bağlama duası nasıl yapılır, dil bağlamak için dua hakkında bilinmesi gerekenleri yazımızda bulabilirsiniz.

Dil bağlama duasının hemen hemen pek çok farklı durumda tercih edilmesinin de esaslı sebepleri bulunmaktadır. Dil bağlama duaları genellikle kötü durumda bulunan kişilerin son çare olarak başvurduğu manevi uygulamalar arasında olsa da zaman zaman da eşlerin birbirlerine karşı icra edebildiği dualardandır. Dolayısıyla ağız ve dil bağlama duasının amaçlara ve niyetlere göre birtakım farklı çeşitlerinin bulunduğunun bilinmesi gerekir. Bu çeşitlere geçmeden önce dil bağlama duası nedir sorusunun yanıtlarını açıklamak çok daha faydalı olacaktır.

Dil Bağlama Duası Nedir?

Dil bağlama duası, özellikle aile içi geçimsizliklerde, çalışma veya eğitim hayatında yaşanan rencide edici hitaplara maruz kalındığında en çok uygulanan, sonuçları pek çok kişi tarafından bizzat denenmiş ve tecrübe edilmiş bir dua çeşididir. Dinimizde zor durumda olan tüm müminlerin kalpten dua etmeleri durumunda içinde bulundukları olumsuzlukların son bulacağına dair sahih olarak görülen hadisi şerifler bulunmaktadır. Bunların dışında İslam alanında ilim ve irfan sahibi hocalar da bu tür duaların zor durumda kalan kişiler tarafından sıklıkla okunması gerektiğine dikkat çekmektedir.

Dil kitleme büyüsü veya ağız yamultma büyüsü olarak adlandırılan kara büyülerin dışında tamamen korunma amacıyla yapılan bu tür dualar, manevi açıdan da çok kuvvetlidir. Bu sayede başka birinin olumsuz sözleri yüzünden zorluklar çekenler, bu sözler canına tak edenler dil bağlama duaları okuyarak yaşadıkları sorunların takdiri ilahi ile sonuçlanmasına olanak tanıyabilirler. Ayrılan karı kocayı birleştirmek için okunacak dualar başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Dil Bağlama Duası Günah Mıdır?

İnternet üzerinde yapılan araştırmalarda en çok karşımıza çıkan sorulardan biri de dil bağlama duası günah mıdır sorusudur. Özellikle çevresinde aile içi sözlü şiddet, iş yerinde patrondan kaba ve kırıcı sözler işitmek veya sözlü tacize uğramak, eğitim hayatında öğretmenin veya diğer öğrencilerin sözlü sataşmalarına maruz kalmak gibi moral ve motivasyon bozan tüm davranışlarda dil bağlama duasına başvurulduğu görülmektedir. Dil bağlama duası din alimleri dışında manevi yönü kuvvetli vatandaşlar tarafından da çevresindekilere tavsiye edilmektedir. Bu sebeple dil bağlama duası özellikle son yıllarda en çok tercih edilen manevi uygulamalar arasında öne çıkmaktadır. Bugüne kadar pek çok kişinin başarıyla uyguladığı dil bağlama duaları sayesinde istenilen sonuçlara kısa sürede ulaşıldığı tecrübelerle sabitti.

Dil Bağlama Duası Niçin Okunmalıdır?

Günümüzde ne yazık ki insanlar sırf içlerindeki kötülüğü dışarı vurmak için çevresinde özellikle aciz gibi gördükleri başkalarına zararsız kişilere sözlü zulüm uygulamaktadır. Başkalarına zarar vermemek için kılı kırk yaran insanlar üzerinde rencide edici sözler kullanarak hakimiyet kurmak isteyen karı kocalar, patronlar, öğretmenler, kaynanalar, görümceler, akrabalar, arkadaşlar gibi pek çok kişi hadlerini aşarak insanlara söyledikleri sözlerle rahatsızlık vermektedir. İşte bu tür durumların ortadan kaldırılması için dil bağlama duasına başvurulmalıdır. Dil bağlama duası yapanlar, düzenli olarak birtakım dua uygulamalarını çalışarak kısa sürede istedikleri değişimleri bizzat kendileri görecektir.

Dil bağlama duasının okunması hocalar tarafından da zor durumda kalanlara hemen her fırsatta tavsiye edilmektedir. İçinde bulunduğu zor durumdan kurtulmak için başka şansı kalmayanlar Yüce Allah'a sığınarak dil ve ağız bağlama duaları okuyarak kendilerine sözlü açıdan zarar veren kişilerin susmasını ve kendileriyle daha fazla uğraşmamasını sağlayabilirler. Dil bağlama duasının okunması gereken durumlar şunlardır:

 • Hak etmediği halde eşinden sürekli laf yemek, topluluk içinde rencide edilmek, hakarete uğramak,
 • Patronu tarafından iş yerinde süreli azarlanmak, çalışanın bayan olduğu durumlarda sözlü tacizlerde bulunulmak, işlerini güzel yapsa da rencide edilmek,
 • Kaynana, görümce veya diğer akrabaların sözlü baskısına uğramak,
 • Arkadaş çevresinde sürekli eleştirilmek, hakarete ve baskılara uğramak
 • Okulda öğretmenden veya öğrencilerden sözlü tepkiler görmek

En Etkili Dil Bağlama Duası

Dil bağlama duaları, görüldüğü üzere gerçekten çaresiz olunan durumlarda uygulanan manevi uygulamalar arasında yer almaktadır. Bu duaların, dil bağlama büyüsü veya ağız kilitleme, yamultma büyüsü gibi kara büyü uygulamaları ile karıştırmamak gerekmektedir. Ayrılan karı kocayı birleştirmek için yapılacak büyüler başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz. Dil bağlamak için en etkili dua, ilmi kaynaklarda şu şekilde geçmektedir:

 • "Lâ ilâhe illâ ente, Allahümme estağfiruke lizenbî ve es’elüke rahmeteke, Âllahümme zidnî ilmen, velâ tüziğ kalbî ba’de iz hedeytenî ve heblî min ledünke rahmeten inneke ente’l-vehhâb."

Özellikle size sözlü zulüm eden kişilere karşı şirin gözükmek, onların söylediklerinize razı gelmelerini sağlamak için en etkili uygulamalar arasında yer alan dil bağlama dualarının düzenli olarak yatsı namazından sonra veya uyumadan önce okunmasında fayda vardır. Her hece uyumadan önce niyet edip yukarıdaki duayı Arapça usulüne uygun bir şekilde okuyan kişiler kısa sürede Allah'ın izni ile isteklerine kavuşacak ve daha fazla olumsuz sözler işitmeyeceklerdir. En kuvvetli dil bağlama duası arasında yer alan ve günde 777 kere okunması makbul olan dualardan biri de şudur:

 • "Allahümme ya camiennası li yevmin lâ reybe fîhi. Urdud aleyye dâlletî."

Dil Bağlama Duasının Sonuçları Nelerdir?

Dinimizde zor durumlarda bulunan müminlerin içinde bulundukları sorunlardan sıyrılmak için başvurdukları en güvenilir manevi yöntemlerden biri olan dil bağlama duaları, dini usullere uygun bir şekilde icra edildiği taktirde istenen sonuçlara ulaşılmasında aracı rolü üstlenmektedir. Dil bağlama dualarını hocaların tavsiyelerine göre okuyan kişiler kimden sözlü zulüm görüyorsa o kişinin bir anda kendisine karşı olumsuz tavırlarından vazgeçtiğine doğrudan tanıklık edecektir. Dil bağlama duasının sonuçları şunlardan oluşmaktadır:

 • Eşini azarlayan, sürekli hakaret eden eşlerin sözleri bir anda olumluya dönmese de hakaret etme davranışından vazgeçerler.
 • Çalışanlarına mobbing yani psikolojik baskı uygulayan işverenler olumsuz söz söylemekten kaçınırlar.
 • İleri geri konuşan, rencide eden akrabalar tamamen sizin hakkınızda konuşmaktan vazgeçerler.
 • Arkadaş çevresinde olumsuz sözlerden muzdarip kişiler arkadaşlarının iyi sözleriyle karşılaşır.

Dil Bağlama Duası Nasıl Okunur?

İnternet üzerinde en çok araştırılan konulardan bir diğeri de dil bağlama duası nasıl yapılır sorusudur. Dil bağlama duasının da diğer ibadetler gibi birtakım ritüelleri bulunmaktadır. Ağız ve dil bağlama duası olarak da ilim sahibi hocaların okunmasını tavsiye ettiği bu tür dualar şu şekilde yapılır:

 • Abdest alınır, dil bağlama duasına niyet edilip besmele çekerek Ayetel Kürsi okunur.
 • Sonra sarı, beyaz ve kırmızı renk olmak üzere 3 ipek ip alınır. Her renk ipe yedi kere Ayetel Kürsi okuyup yedi düğüm atılır.
 • Düğümleri attıktan sonra, yedi renk ipi eline alıp hepsini birden bük ve bir araya getirilir.
 • "Bismillahirrahmanirrahim Allahü la ilahe illa hüvel hayyül kayyüm." okunur ve ilk düğüm bağlanır.
 • "Allahüla ilahe illa hüvel hayyül kayyümü la te’ huzühü sinetün vela nevm." okunur ve ikinci düğüm bağlanır.
 • "Allahü la ilahe illa hüvel hayyül kayyümü la te’ huzühü sinetün vela nevm lehü ma fis semavati vema fil ard men zellezi yeşfeu indehü illa bi iznihi ya’lem." üçüncü düğüm bağlanır.
 • Üç düğümü de bağladıktan sonra bu ipeği ağır bir taşın altına koyulur ve
  ”Bu taş bu ipeği nasıl basarsa fülan oğlu fülanın dilide öyle basılsın, Allah c.c. ın yardımıyla Ayetel Kürsi hakki için" denir.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2019, 13:02
YORUM EKLE
Medyum - Aşk büyüsü