Nohut Büyüsü Nedir, Nohut Büyüsü Nasıl Yapılır?

Nohut büyüsü nasıl yapılır tarifi, nohut büyüsü tılsımlı sözcükler ve nohut ile ayırma büyüsü hakkında bilinmesi gerekenleri yazımızda bulabilirsiniz.

Nohut Büyüsü Nedir, Nohut Büyüsü Nasıl Yapılır?

Nohut büyüsü uygulaması, özellikle aşk büyüleri ile yakından ilgilenen kişilerin son yıllarda en çok uyguladığı ve halk arasında da en çok merak edilen bağlama ya da ayırma büyülerinden biridir. Kadim büyü kitaplarında ve ilim sahibi medyum hocaların ellerinde bulundurdukları kaynaklarda geniş bir yer kaplayan nohut büyüsü, ebcet hesabına yani sayıların belirli bir düzende birbirini takip etme sistemlerine yönelik icra edilen büyülerden biridir. Nohut büyünün gerçekleştirilmesinde en önemli unsur amaç ve niyettir. Çünkü nohut büyüsünün tüm ebcet hesaplamaları ve ritüelleri bu amaçlara göre değişiklik göstermektedir. Nohut büyüsü nedir, nohut büyüsü nasıl yapılır sorularının yanıtlarını yazımızda bulabilirsiniz.

Özellikle Anadolu'da asırlar boyunca bilinen ezoterik öğretiler arasında yer alan nohut büyüsü, bazı kadim kaynaklarda sihri-heban olarak da nitelendirilmektedir. Anadolu halkının yüz yıllar boyunca bazı amaçlarına yönelik icra ettiği bu büyü çeşitli isimlerle de gündeme getirilmektedir. Her ne kadar nohut büyüsü olarak geniş kitleler tarafından tanınmış olsa da bu büyü mercimek, fasulye, buğday ya da mısır taneleriyle de icra edilebilmektedir.

Nohut Büyüsü Ne İçin Yapılır?

Adından da anlaşılacağı üzere nohut kullanılarak uygulanan bu büyü, birbirinden farklı amaçlar için başvurulan en kuvvetli tesire sahip manevi öğretiler arasında yer almaktadır. Nohut büyüsü bağlama ve aşk büyüleri arasında etkili olmasıyla öne çıkmaktadır. Bu yüzden birtakım isteklerinin yerine getirilmesinde kuvvetli bir büyü uygulaması yapmak isteyenler, büyü üstatlarının ve işinin ehli medyum hocaların da manevi desteğini alarak nohut büyüsüne başvurmaktadır.

Nohut büyüsü en çok özel yaşamla ilgili isteklerin gerçekleşmesi için icra edilen bir kara büyüdür. Nohut büyüsünde esas amaç, bir kişiyi kendine aşık etmektir. Bağlama büyüleri arasında en kuvvetli tesire sahip olduğu kabul edilen nohut büyüsünde bazı değişiklikler ve farklı ritüeller uygulanarak bu büyülerin ayırma büyüsü olarak da kullanılması mümkün olabilmektedir.

Dolayısıyla hem sevenlerin bir araya gelmesinde hem de birbirini seven kişilerin ayrılığa düşmesinde çok büyük manevi etkisi olduğu bilinen nohut büyüsü işe yarıyor mu sorusunun yanıtı da pek çok kez şahıslar tarafından bizzat tecrübe edilmiştir. Anadolu'da uzun yıllar boyunca uygulanan nohut büyüsünün gerçekliğinden ve etkilerinden haberi olmayan neredeyse yoktur. Gerçek bağlama büyüsü tarifi yazımıza göz atabilirsiniz.

Nohut Büyüsünün Özellikleri Nelerdir?

Kara büyülerin yer aldığı ezoterik kaynaklarda nohut büyüsünün ayrı bir önemi bulunduğu söylenmektedir. Büyü üstatlarının ve işinin ehli konumda olan gerçek medyum hocaların da sıklıkla hatırlattığı üzere nohut büyüsü en hızlı tesir gösteren büyülerden biridir. Büyünün usulüne ve kadim kaynaklarda yer edinen ritüellerine göre icra edildiği andan itibaren yarım kamer ayı geçmesiyle birlikte insanların hayatları 180 derece tersine dönebilmektedir. Yarım kamer ayı bizim bugün kullandığımız takvim hesabına göre 14 güne tekabül etmektedir. Dolayısıyla nohut büyüsü etkisi ne kadar sürer sorusunun yanıtı 14 günden itibaren kendisini göstererek ortaya çıkmaktadır.

Nohut büyüsü özellikleri hakkında detaylara geçilecek olursa, bu kara büyünün etkileri hem kadınlar hem de erkekler üzerinde kurulabilmektedir. Her ne kadar çoğunlukla aşık etme amacıyla icra edilen nohut büyüsü, ayırma maksadıyla da yapıldığında büyünün tesirinde kalan kişiler hem birliktelikleri hem de ayrılıkları oldukça normal bir şekilde, hayatın olağan akışı içinde sıradan bir gelişme gibi karşılarlar. Bu tepkinin verilmesinde büyünün iki kişinin üzerinde kurulmuş olması çok etkilidir. Bu sayede kişiler üzerlerinde büyü olduğunun farkına dahi varamadan yollarını kendi istekleri ve iradeleri ile ayırırlar.

Nohut Büyüsü Nasıl Yapılır?

Nohut büyüsü yapılışı, yukarıda bahsettiğimiz üzere büyünün yapılma amacı ve niyete göre birbirinden değişiklik gösterebilmektedir. Ancak her ne kadar nohut büyüsü iki insanı bir araya getirip birbirine bağlamak veya iki sevgili insanı birbirinden ayırıp boşanmalarını sağlamak amacıyla icra edilse de temelde bazı ritüelleri ortak olarak kapsamaktadır. Bu ortak faktörlere değinmek gerekirse, nohut büyüsünün icra edilmesinde en etkili olan hususlar büyünün yönlendirileceği kişinin ismi ve annesinin ismidir.

Bilindiği üzere kökleri çok eski zamanlar uzanan ezoterik öğretilerde ve kadim büyü kitaplarında yer alan tüm büyü uygulamaları soy bağı baba üzerinden değil anne üzerinden yürümektedir. Bu sebeple büyünün yönlendirileceği kişi ve kişiler baba soyundan değil annesinin ailesinin soyundan gelmektedir.

Nohut Büyüsünde Kaç Adet Nohut Kullanılmalıdır?

İnternet üzerinden yapılan araştırmalarda görüldüğü üzere nohut büyüsünü icra ederken kullanılması gereken nohut sayılarında da birtakım değişiklikler olduğu görülmektedir. Pek çok kaynak nohut büyüsünün 41 adet nohut ile yapılması gerektiğini belirtirken bazı kaynaklarda bu sayı farklıdır. Büyü uygulamasında nohut sayısının farklı olmasının sebebi kadın ve erkeğin isimlerinde bulunan sessiz harf sayılarıdır. Tabi annelerinin ismindeki sessiz harflerin sayısı da önemlidir. Nohut aşk büyüsü nasıl yapılır sorusunun yanıtı olarak bu büyünün ebcet hesabına göre yapıldığını söylemek mümkündür. Bu sebeple Arapçada bulunan sayı sistemine göre farklı sayıda nohut kullanılması kaçınılmaz olmaktadır.

Ebcet hesabına kısaca değinmek gerekirse, nohut büyüsünün de temelini oluşturan bu sistem, Arapçada bulunan sayı sistemine dayanmaktadır. Sayılar üzerinde büyük uğraşlar ve araştırmalar yapılarak elde edilen ebcet hesabına göre her harfin bir sayısı bulunmaktadır. Fakat kara büyülerde olduğu gibi nohut büyüsünde de sesli harfler hesaplamaya dahil edilmediği için büyü sadece sessiz harflerin sayıları ile yapılmaktadır.

Nohut Büyüsü Uygulaması

Nohut kaynatarak aşk büyüsü yapmak isteyenler için açıklamak gerekirse nohut büyüsünde kullanılacak nohutların ilk olarak sayısının belirlenmesi gerekmektedir. Nohut büyüsüne dahil edilecek kadın ve erkeğin isimlerinde bulunan sessiz harf sayısı kadar nohut alınır ve bir gece bekletilir. Bu aşamada nohutlar bir gece boyunca bekletilirken, kadın ve erkeğin isimleri belirli sayıda tekrar edilir. Nohut büyüsü çeşitleri burada da devreye girmektedir. Eğer nohut büyüsü aşık etme amacıyla icra edilecekse nohutların içine iri kaya tuzu atılır. Fakat bu büyünün amacı kadın ve erkeği birbirinden ayırmaksa nohutların içine kül katılması tavsiye edilmektedir.

Belirli sayıda seçilen nohutlar herhangi bir torba ya da kap içine konduktan sonra kabın ağzı sıkıca kapatılır. Sağlam bir şekilde muhafaza edilmesi gereken nohutların üzerine bir kez daha büyüden etkilenecek kişilerin adları okunmalıdır.

Nohut Büyüsünde Nohutların Toprağa Gömülmesi

Büyünün son aşamasında nohutlar içinde bulundukları kaplarla birlikte toprağa gömülmelidir. Bu aşamada gömme işleminin tıpkı bir cenazenin defin işlemi gibi belirli tılsımlı sözlerin söylenmesi ile yapılmalıdır. Bu uygulama mühürleme olarak bilindiği için işinin ehli olan medyum hocaların hazırladığı ya da kadim büyü kitaplarında yer edinen nohut büyüsü tılsımlı sözleri okunarak icra edilmelidir. Bu sayede nohutların usulüne göre toprağa gömülmesinden hemen sonra büyü tutmaya başlayacak ve insanların hayatlarına en hızlı bir şekilde tesir edecektir. Büyü çeşitleri ve en etkili yöntemler nelerdir başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Nohut Büyüsü Nasıl Bozulur?

Nohut büyüsü her ne kadar sevenlerin bir araya gelmesine vesile olan masum bir büyü gibi görünse de esasında insanlara ciddi maddi ve manevi zararlar vererek onların mutsuz olmasına neden olan bir kara büyü çeşididir. Özellikle evli kişilere yönelik icra edilen nohut büyüleri sonucunda ailelerin yuvaların dağılmasına neden olduğu görülmektedir. Bu tür durumlarda büyünün işinin ehli medyum hocalar tarafından bozulması gerekmektedir. Nohut büyüsü bozdurma için birbirinden farklı yöntemler tercih edilebilir. Ancak en güvenilir yöntemler ilim ve irfan sahibi medyum hocalar vasıtasıyla okunacak büyü bozma dualarıdır. İslami kaynaklarda yer alan bu dualar vasıtasıyla en güçlü tesire sahip kara büyüler dahi mühür dışı edilerek hükümsüz bırakılabilmektedir.

YORUM EKLE
Medyum - Aşk büyüsü