Esma-ül Hüsna Nasıl Okunur, Esmalar Nasıl Fayda Sağlar?

Esma-ül Hüsna havas ve esrarı, kaç kez okunması gerektiğine dair ilmi bilgiler. Esma-ül Hüsna okunuşu, Esmaların adetleri, kaç kez tespih çekileceğini öğrenin.

Esma-ül Hüsna Nasıl Okunur, Esmalar Nasıl Fayda Sağlar?

Esma-ül Hüsna okumanın adabı, Esma-ül Hüsnanın Havas ve esrarları kaç kere okunacağına dair ilmi bilgiler. Esma-ül Hüsna okuma sayıları ve okunacak adetlerinden bazılarını sizler için derledik. Esma-ül Hüsna okunuşu İslam inancına sahip olan insanlara cennete gitmeyi müjdeler. Kur’an-ı Kerim ve Hadis-i şeriflerde Esma-ül Hüsna okumanın önemi ve müminlerin dilinden eksik etmeden zikretmesi gerektiği belirtilmiştir. Her gün Esma-ül Hüsna okumanın fazileti saymakla bitmeyecek kadar fazladır. Her gün Allah’ın isimlerini zikreden kişilerin duaları kabul görür ve maneviyatları yükselir. Allah’ın isimlerini zikrederek niyazda bulunan kişiler Esma-ül Hüsna faziletleri ve faydalarını görürler ve duaları kabul olur.

Esma-ül Hüsna Okunurken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Esma-ül Hüsna okurken dikkat edileceklerin başında abdestli olmak gelmektedir. Allah’ın 99 ismini zikrederek bir dilekte bulunacaksanız, bundan öncesinde Allah’ın izniyle 2 rekât namaz kılmanız gerekmektedir. Namaz kılındıktan sonra sessiz bir yere geçilerek hangi esmadan kaç kez zikredilmesi gerekiyorsa yavaş yavaş zikredilmelidir.

Her Esma zikredildiğin ardından Celle Celalühu (Yüce ve aziz) denilerek devam edilmelidir. Gerekli sayıda zikir yapıldıktan sonra kişi haceti ve dileği neyse Allah’tan istemelidir. Esma-ül Hüsna sırları ve faziletleri o kadar derindir ki, Allah’ın izniyle kalpten dilediğiniz herşey gerçek olur. Hasta olan bir kimse Ya Şafi esmasını zikrederek Allah’tan şifa dileyebilir. Esma-ül Hüsna insanlar için bir mucize niteliğindedir. Dileklerin gerçeklemesi için ve inanlar için Allah’ın isimlerinin zikredilmesi, cennet kapılarını aralamaktadır.

Esma-ül Hüsna Tesbihi nedir, nasıl okunur?

Esma-ül Hüsna nasıl tesbih edilir; hangi esmanın kaç kez zikredilmesi gerektiği Ebced-i Kebir usulü ile hesaplanmış olup hangi ismin hangi hacet ve dilek için zikredilmesi gerektiği bildirilmiştir. Allah’ın isimleri nasıl tesbih çekilir, kaç kere zikredilmelidir ve hangi dilekler için hangi esmalar okunmalıdır gibi sorular için en çok zikredilen Esmalardan bazıları aşağıda yer almaktadır.

Esma-ül Hüsna Okumanın Havas ve Esrarları

Esma-ül Hüsna okumanın etkisi ve tesirlerine örnek olarak en çok okunanlardan bazılarını sizler için derledik.

Esma-ül Hüsna Allah’ın 99 İsminden: Allah (C.C)

‘Eşi benzeri olmayan, bütün noksan sıfatlardan münezzeh tek ilah’ anlamına gelen Esma-ül Hüsna; Allah (C.C)’dır. Her gün 66 kere tespih ederek Allah ismini zikredilen kişilerin her türlü duaları kabul görür ve her türlü istekleri gerçekleşir.

Esma-ül Hüsna Allah’ın 99 İsminden: Er-Rahman

‘İhsan eden, dünyada bütün mahlukata merhamet eden ve şefkat gösteren’ anlamına gelen Esma-ül Hüsna; Er-Rahman’dır. Her gün 298 kere tespih ederek Er-Rahman ismini zikreden kişiler iki cihanda Allah’ın sevgisini kazanırlar.

Esma-ül Hüsna Allah’ın 99 İsminden: Er-Rahim

‘Ahirette, müminlere sonsuz ihsanda bulunan, sonsuz lütuf ve ikramda bulunan’ anlamına gelen Esma-ül: Er-Rahman’dır. Her gün 258 kere tespih ederek Er-Rahim ismini zikredenler manevi ve maddi olarak bol rızka erişirler.

Esma-ül Hüsna Allah’ın 99 İsminden: El-Melik

‘Tüm kâinatın ve mülkün sahibi olan ve saltanatı daim olan’ anlamına gelen Esma-ül Hüsna; El-Melik’tir. Her gün 90 kere tespih ederek El-Melik ismini zikredenler sözü geçen ve maddi, manevi olarak güç sahibi kişiler olurlar.

Esma-ül Hüsna Allah’ın 99 İsminden: El-Kuddus

‘Her türlü takdise layık ve her türlü noksanlıktan uzak olan’ anlamına gelen Esma-ül Hüsna; El-Kuddus ’dur. Her gün 170 kere tespih ederek El-Kuddus ismini zikredenler kalp temizliğine erişirler ve ruhi hastalıklardan kurtulurlar.

Esma-ül Hüsna Allah’ın 99 İsminden: Es-Selam

‘Her türlü tehlikeden uzaklaştıran ve her türlü tehlikelerden selamete çıkaran’ anlamına gelen Esma-ül Hüsna; Es-Selam’dır. Her gün 131 kere tespih ederek Es-Selam ismini zikredenler esenliğe çıkarlar. Es-Selam; Esma-ül Hüsna duası ve anlamı çok derindir ve dua sahiplerinin korktukları her şeyden kurtulmalarını sağlar.

Esma-ül Hüsna Allah’ın 99 İsminden: El-Mü’min

‘Koruyan kollayan ve güven vererek emin kılan’ anlamına gelen Esma-ül Hüsna; El-Mümin’dir. Her gün 137 kere tespih ederek, El-Mü’min ismini zikredenler kötü hastalıklara düşmezler ve güvende olurlar.

Esma-ül Hüsna Allah’ın 99 İsminden: El-Müheymin

‘Her şeyi görme kudretine sahip olan ve her şeyi gözetleyen’ anlamına gelen Esma-ül Hüsna; El-Müheymin’dir. Her gün 145 kere tespih ederek, El-Müheymin ismini zikredenler unutkanlık sorunlarından kurtulurlar.

Esma-ül Hüsna Allah’ın 99 İsminden: El-Aziz

‘Her şeye galip olan ve izzet sahibi’ anlamına gelen Esma-ül Hüsna; El-Aziz’dir. Her gün 94 kere tespih ederek, El-Aziz ismini zikredenler düşmanlarına karşı galip gelirler.

Esma-ül Hüsna Allah’ın 99 İsminden: El-Cebbar

‘Dilediği her şeyi yaptırma ve yapma azametine, kudretine sahip olan’ anlamına gelen Esma-ül Hüsna; El-Cabbar’dır. Her gün 206 kere tespih ederek, El-Cabbar isminin zikredenler istek ve arzularına kavuşurlar.

Esma-ül Hüsna Allah’ın 99 İsminden: El-Mütekebbir

‘En büyük olan büyüklüğünün eşi ve benzeri olmayan’ anlamına gelen Esma-ül Hüsna; El-Mütekebbir ’dir. Her gün 662 kere tespih ederek El-Mütekebbir ismini zikredenler insanlar tarafından sevilen ve refaha erişen kişiler olurlar.

Esma-ül Hüsna Allah’ın 99 İsminden: El-Halık

‘Yoktan var eden ve yaratan’ anlamına gelen Esma-ül Hüsna; El-Halık ’dır. Her gün 731 kere tespih ederek El-Halık ismini zikredenler sıkıntılarından kurtularak işlerinde başarıya erişirler.

Esma-ül Hüsna Allah’ın 99 İsminden: El-Bari

‘Her şeyi uyumuyla kusursuz olarak yaratan’ anlamına gelen Esma-ül Hüsna; El-Bari’dir. Her gün 214 kere tespih ederek El-Bari ismini zikredenler maddi ve manevi olarak bütün sıkıntılarından kurtulurlar.

Esma-ül Hüsna Allah’ın 99 İsminden: El-Musavvir

‘Varlıklara suret, ilham ve şekil veren’ anlamına gelen ve en tesirli Esma zikri; El-Musavvir özellikle kayıp kişilerin bulunması ve unutulan şeylerin hatırlanması için zikredilir. Her gün 336 kere tespih ederek, El-Musavvir ismini zikreden kişiler maksatlarına ulaşarak en zor işlerin üstesinden gelirler.

Esma-ül Hüsna Allah’ın 99 İsminden: El-Gaffar

‘Çok mağfiret eden ve günahları örten’ anlamına gelen Esma-ül Hüsna; El-Gaffar’dır. Her gün 1281 kere tespih edilerek El-Gaffar ismini zikredenler tüm günahlarından korunurlar.

Esma-ül Hüsna Allah’ın 99 İsminden: El-Kahhar

‘Her şeyin hâkimi ve galibi olan’ anlamına gelen Esma-ül Hüsna; El-Kehhar’dır. Her gün 306 kere tespih edilerek El-Kahhar ismini zikredenler zalimlerden kurtulurlar.

Esma-ül Hüsna Allah’ın 99 İsminden: El-Vehhab

‘İhsanı çok fazla olan ve karşılıksız hibeler veren’ anlamına gelen Esma-ül Hüsna; El-Vehhab’dır. Her gün 14 kere tespih ederek El-Vehhab ismini zikredenlerin Esma-ül Hüsna dilek duaları kabul görerek rahat bir hayat sürer ve maddi sıkıntılarından kurtulurlar.

Esma-ül Hüsna Allah’ın 99 İsminden: Er-Rezzak

‘Rızık veren, ihtiyaç karşılayan’ anlamına gelen Esma-ül Hüsna; Er-Rezzak’tır.

Esma-ül Hüsna Allah’ın 99 İsminden: El-Fettah

‘Sıkıntı ve darlıklarda kurtaran rızık veren’ anlamına gelen Esma-ül Hüsna; El-Fettah’tır. Her gün 489 kere tespih ederek El-Fettah ismini zikredenler Esma-ül Hüsna anlamları ve faziletlerinden fayda görürler, ticaret hayatında başarıya ulaşırlar.

Esma-ül Hüsna Allah’ın 99 İsminden: El-Alim

‘Geçmişte olan ve gelecekte olacak her şeyi bilen’ anlamına gelen Esma-ül Hüsna; El-Alim’dir. Her gün 150 kere tespih ederek El-Alim ismini zikredenler zengin ilim sahibi olurlar.

Esma-ül Hüsna Allah’ın 99 İsminden: El-Gani

‘Her türlü zenginlik sahibi, ihtiyacı olmayan’ anlamına gelen Esma-ül Hüsna; El-Gani’dir. Her gün 1060 kere zikredilmesi gerekmektedir. Her gün 1060 kere El-Gani zikreden kişiler; gerçek zenginliğe ve servete kavuşur. İnsanlar tarafından sevilir ve geniş bir rızık sahibi olur.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2018, 21:15
YORUM EKLE
Medyum - Aşk büyüsü