Bedduayı Kaldıran Dua Hangisidir?

1000 yıllık bedduayı kaldıran dua Arapçası ve Türkçe anlamı, bedduadan kurtulma duası ve uğursuzluğu kaldıran dua hakkında bilinmesi gerekenleri yazımızda bulabilirsiniz.

Bedduayı Kaldıran Dua Hangisidir?

Üzerimizdeki bedduayı kaldıran dua, bilerek ya da bilmeyerek birisinden beddua aldığını düşünen kişilerin işlerinin rast gitmesi için ihtiyaç duyduğu dualar arasında yer almaktadır. Hayatta insanın başına her şeyin gelebileceğini düşünerek hareket etmek gerekmektedir. Ne yazık ki kimi zaman çevremizdeki insanlara iyi davranma gayesinde olsak da istemeden de olsa birilerin ahını alabilme durumuyla karşı karşıya kalabiliriz. Bu durumlarda başka birisinin bize beddua etmesi, işlerimizin bozulmasına, iç huzursuzluğu çekmemize, bolluk ve bereketimizin azalmasına ve ağız tadımızın kaçmasına neden olabilir. İşte bu tür durumlarda bedduayı kaldıran dua hangisidir sorusu gündeme gelmektedir.

Bu sorunun yanıtını arayan kişiler, içinde bulundukları durumdan pişmanlık duydukları ve işlerini yeniden yoluna sokup bolluk ve bereket kazanmaları için üzerindeki bedduayı kaldıran dua ve surelere başvurmaktadır. İslam dinimizde her kötü durumdan kurtuluş için Allah'ın yardımı dilenebilecek dualar, sureler, zikirler ve benzeri manevi uygulamalar bulunmaktadır. İşte bu tür durumlarda Allah'a el açıp okunması gereken dualarla O'nun merhameti niyaz edildiğinde Yüce Allah'ın izni ile bedduanın kötü tesiri ortadan kaldırılabilmektedir.

Bedduayı Ortadan Kaldıran Dua

Bilerek ya da bilmeden yakınlarınız arasında birinden ya da hiç tanımadığınız uzaktaki birinden beddua almış olabilirsiniz. Bu bedduaların tesiri insanın tüm işlerini alt üst derece kuvvetli olabilir. Bu tür durumlarla karşılaşan kişiler, ellerini hangi işe atarlarsa o işten zararlı çıkabilirler. İşlerin yolunda gitmesi için bedduanın Allah'ın izni ile ortadan kaldırılması gerekmektedir. Bedduayı ortadan kaldıran dua okunarak kısa zamanda işlerin yeniden düzene sokulması mümkün olabilmektedir. Baş ağrısı için hangi dua iyi gelir sorusunun yanıtını yazımızda bulabilirsiniz.

Eğer siz de tanıdığınız veyahut hiç tanımadığınız birinden beddua aldığınızı düşünüyorsanız yapmanız gerekenlerden biri de İslam dininde bedduanın olumsuz tesirlerinin ortadan kaldırılmasında okunan duaları usulüne uygun bir şekilde okumaktır. Ancak bu şekilde Allah'ın izni ile üzerinizdeki bedduanın olumsuz etkilerini ortadan kaldırabilirsiniz. Beddua daha yeni edilmiş de olsa, annenize babanıza veya dedelerine edilen 1000 yıllık beddua da olsa etkisinden kurtulmak için okunacak dua şudur:

 • BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM
 • rabbena la tuziğ kulübena ba’de iz hedeytena ve heblena min ledünke rahmeten inneke entel vehhab.(ali imran 8. ayet)
 • ve kul cael hakku ve zehekal batılü innel batıle kane zehüka.(isra 81. ayet)
 • rabbena inneke camiunnasi liyevmin la raybe fihi innallahe la yuhlifül miad.(ali imran 9. ayet)
 • ve nünezzilü minel kur’ani ma hüve şifaün ve rahmetün lilmü’minine vela yezidüzzalimine illa hasara. (isra 82. ayet)

Görüldüğü üzere Kur'an-ı Kerim'de bedduanın ortadan kaldırılması için en etkili sureler olarak kabul edilen Ali İmran Suresi ve İsra Suresi'nin bu ayetleri vesilesiyle Yüce Allah'ın izni ile üzerinizde atalarınızdan beri süre gelen bedduanın ortadan kaldırılması mümkün olabilmektedir. Ayetlerden oluşan bu duanın her gün 3 kere ya da 7 kere okunmasına özen gösterilmelidir. Bu sayede çok eski zamanlara dayansa da bedduanın olumsuz etkisinden kurtularak işlerin hayırlara vesile olmasına, bolluk ve bereket kazanmaya uygun şartlar hazırlanabilir.

Bin Yıllık Bedduayı Kaldıran Sureler

Beddua yüzünden işleri yolunda gitmeyen ve bu beddua ile vefat edip Yüce Allah'ın huzurunda hesap vermekten korkan kişiler için bedduayı ortadan kaldıran sureler bulunmaktadır. Bu surelerin fazileti ve her şeye gücü yeten Yüce Allah'ın izni ile bedduaların olumsuz etkilerinin ortadan kaldırılması mümkün olabilmektedir. 1000 yıllık bedduayı kaldıran dua Arapçası ve Türkçe okunuşları şu şekildedir: 

 • Rabbena la tüzığ kulubena ba'de iz hedeytena veheb lena mil ledünke rahmeh* inneke entel vehhab. Rabbena inneke camiun nasi li yevmil la raybe fih* innellahe la yuhlifül miad (Ali İmran)
 • Anlamı: Ey Rabbimiz! Bizi doğruya ve güzele yönelttikten sonra kalplerimizi bozup eğriltme ve bize katından bir rahmet bağışla! Sen, yalnız sen Vehhâb'sın, bol bol bağışta bulunansın. Rabbimiz! Gelmesinde şüphe edilmeyen bir günde, insanları mutlaka toplayacak olan sensin. Allah asla sözünden dönmez.

Isra Suresi'nin 80. 81. ve 82. ayetlerinde yer alan "80.Şöyle yakar: "Rabbim! Beni, gireceğim yere doğruluk-dürüstlükle sok, çıkacağım yerden doğruluk-dürüstlükle çıkar. Katından bana yardımcı bir güç/kanıt ver." 81. Yine de ki: Hak geldi; bâtıl yıkılıp gitti. Zaten bâtıl yıkılmaya mahkumdur. 82. Biz, Kur'an'dan öyle bir şey indiriyoruz ki o, müminler için şifa ve rahmettir; zalimlerin ise yalnızca ziyanını artırır." anlamına gelen ayetlerin Arapça okunuşu şu şekildedir:

 • 80. Ve kur rabbi edhılni müdhale sıdkıv ve ahricni muhrace sıdkıv vec'al li mil ledünke sültanen nasıyra
 • 81. Ve kul cael hakku ve zehekal batıl innel batıle kane zehuka
 • 82. Ve nünezzilü minel kur'ani ma hüve şifaüv ve rahmetül lil mü'minıne ve la yezıdüz zalimine illa hasara

Bin yıllık bedduayı kaldıran dua amacıyla okunan bu ayetlerin, günlük ibadetlerden sonra 3 ya da 7 kere okunmasına özen gösterilmelidir. Bu duanın özellikle yatsı namazından sonra okunması tavsiye edilmektedir.

100 Yıllık Bedduayı Ortadan Kaldıran Dualar

Üzerinizdeki bedduanın olumsuz etkilerinden kurtulmak için ve Allah katında hesaba çekildiğinizde bu bedduanın yükünü taşımamak için okumanız gereken dualar ile hem manevi yönden hem de maddi yönden huzura kavuşabilirsiniz. 100 yıllık bedduayı kaldıran dua Arapça okunuşu ve Türkçesi şu şekildedir:

 • "110. Kulid'ullahe evid'ur rahman eyyem ma ted'u fe lehül esmaül husna ve la techer bi salatike ve la tühafit biha vebteğı beyne zalike sebila
 • 111. Ve kulil hamdü lillahillezı lem yettehız veledev ve lem yekül lehu şerikün fil mülki ve lem yekül lehu veliyyüm minez zülli ve kebbirhü tekbira"
 • 110 De ki: "İster Allah diye yakarın, ister Rahman diye yakarın. Hangisiyle yakarırsanız yakarın, en güzel isimler/Esmâül Hüsna O'nundur. Namazında/duanda sesini yükseltme, kısma da. İkisi ortası bir yol tut."
 • 111 Şöyle de: "Hamd, o Allah'a özgüdür ki, çocuk edinmemiştir; mülk ve yönetiminde ortağı yoktur; âcizlik yüzünden dost-yardımcı edinmemiştir." Ve tekbir getirerek yücelt O'nu!"

Bedduanın şerrinden koruyan bu duaların kalpten gelen duygularla okunmasına dikkat edilmelidir. El açıp yalvaran kullarına merhamet eden Yüce Allah'ın rızasını kazanmak için bu duaların tamamen iyi niyetle okunmasına özen gösterilmelidir. Bu yüzden duanın usulüne uygun olarak Arapça bir şekilde okunmasının yanı sıra Türkçe anlamının da iyi şekilde kavranmış olması önem teşkil etmektedir. Tersliklerden kurtulma duası okurken duanın anlamını bilerek kalpten okumak daha mümkün olacağı için üzerindeki bedduadan kurtulmak isteyen kişiler, bu duaları Arapça olarak usulüne uygun bir şekilde okuduktan sonra 1'er kez de Türkçe şekilde okumaları faydalı olmaktadır. Hamile kalmak için hangi dua okunur başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Uğursuzluktan Kurtulma Duası

Bilerek ya da bilmeden suçsuz kişilerin günahını alabiliriz. Bu durum da üzerimizde ister istemez bir olumsuz havanın oluşmasına neden olmaktadır. Uğursuzluk içindeyken neye elimizi atarsak o işten hayırlı bir sonuç elde edemeyiz. İşte bu tür durumlarda okunması gereken uğursuzluktan koruyan dua şu şekildedir:

 • "Allahümme la ye'ti bi'l-hasenâti, İlla ente ve lâ yedfe'u's-Seyyiâti, İllâ ente velâ havle ve lâ kuvvete illâ bike."
 • Urve İbnu Amir el-Kureşi radıyallahu anh anlatıyor:
 • "Resûlullah (SAV)'ın yanında uğursuzluktan bahsedilmişti. Buyurdular ki:
 • "Bunun en iyisi fe'l (uğur çıkarma)dır. (Uğursuzluk inancı) bir müslümanı yolundan alıkoymasın. Biriniz, hoşlanmadığı bir şey görecek olursa;
 • Şu Duayı Okusun:
 • Allahümme la ye'ti bi'l-hasenâti, İlla ente ve lâ yedfe'u's-Seyyiâti, İllâ ente velâ havle ve lâ kuvvete illâ bike.

Bu duayı her gün sabah uyanıldığı vakitte abdestli bir şekilde okumaya özen gösterilmesi gerekir. Duanın Türkçe anlamı şu şekildedir: "Allah'ım! Hayrı ancak sen verebilirsin, kötülüğü de ancak sen defedebilirsin. İbadet, çalışma, korunma vs. için muhtaç olduğumuz) güç ve kuvvet de ancak sendendir."

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2019, 19:04
YORUM EKLE
Medyum - Aşk büyüsü