Cinlerden Korunmak ve Kurtulmak İçin Okunacak Dualar

Cinlerden Korunmak için okunacak dualar, Cin musallatından kurtulmak için hangi dualar okunur? Cinlerden korunma duası, Üç harfliler'den korunmak için çok etkili dua.

Cinlerden Korunmak ve Kurtulmak İçin Okunacak Dualar

Cinlerden kurtulmak ve korunmak için hangi duaların okunacağı, mahiyetleri çok fazla bilinmese de varlıkları hak olarak görülen kötü cinlerin defedilmesi için oldukça araştırılan bir durumdur. Duyu organlarıyla algılanmayan cinler Kur’an-ı Kerim ve sahih hadislerde geçerken, Cin Suresi kişinin karşılaşılabilecek durumlarla alakalı önemli dersler buyurmaktadır.

Sadaka Vermek Ve Dua Okumak

Cinlerin neden olduğu ruhi sıkıntılardan kurtulmak için;

 • Öncelikle bir ihtiyaç sahibine sadaka vermek, ardından büyüden ve cinden kurtulmak için tesirli dua olarak nitelendirilen “estağfirullah min külli mâ kerihallah” duasını okumak,
 • Euzü Besmele ve ardından Fatiha suresini okumak
 • Euzü Besmele ve ardından Kul-euzü duasını okumak
 • Bir miktar suya Ayet-el Kürsi, İhlas suresi ve Muavvizeteyn denilen Nas ve Felak surelerini okuduktan sonra bu sudan üç yudum içilmesi, kalan suyla da gusül yapılması cinlerin neden olduğu kötü durumlardan kurtulmak için önemli bir etki sağlayacaktır.

Sedir Ağacı Yaprağı Kullanılarak Cinlerden Korunmak ve Kurtulmak İçin Dua Edilmesi

Cinlerden korunmak için sedir ağacı yaprağı önemli bir yöntem olarak ön plana çıkmaktadır. Sedir ağacının en yeşil 7 tane yaprağı toplanarak iyice ezildikten sonra su ile karıştırılması gerekir. Bu suya sırayla Ayet-el Kürsi, İhlas suresi ve Kul-euzüler okunarak üç yudum içildikten sonra kalan suyla gusledilmesi cinlerden korunma için üzerinde durulan önemli bir yöntemdir.

Salavat Ve Dua Okunarak Cinlerin Kötü Etkilerinden Korunmak

Kötü cinlerden muzdarip olan ve bu nedenle hastalanan kişilerin üzerindeki kötü etkiyi atabilmek için etkili diğer bir yöntem de üç kere salevat getirdikten sonra sırsıyla Fatiha suresi, Ayet-el Kürsi, Kafirun suresi, İhlas suresi, Felak suresi ve Nas surelerini yedişer kez okuyarak hastaya üflenmesi cinlerden korunmak için okunacak dua anlamında oldukça önemlidir. Bu dualar ayrıca hastaya üflendikten sonra hastanın yatağına, evin her odasına ve hatta bahçeye de üflenmelidir.

Cinlerden Korunmak, Aniden Ortaya Çıkan Dertler, Hayvan Sokması, Nazar ve Büyü İçin Okunacak Dualar

Cinlerden korunmak ve kurtulmak için okunacak dualar ile birlikte kişilerin hayatında birdenbire ortaya çıkan sıkıntılar, hayvan sokması, büyü ve nazar konusunda sırasıyla Fatiha, Ayet-el Kürsi, Kâfirun, İhlas, Felak ve Nas surelerinin her biri yedişer kez okunduktan sonra hastaya üflenmesi oldukça önemli faydalar sağlamaktadır. Aynı duaların tuza okunması, duaların ertesinde tuzun suda eritilip içilmesi, hayvan ısırması konusunda ısırılan yere sürülmesi de oldukça faydalıdır.

Cinlerden Kurtulmak İçin Bakara Suresi

Sadece cinlerin yarattığı kötü etkiler için değil büyülerin etkilerinin defedilmesi için de çok önemli olan Bakara suresi Allah tarafından indirilen Kur’an mucizelerinden biridir. Sabah ve akşam Bakara suresinin ilk dört ayetiyle birlikte Ayet-el Kürsi okuduktan sonra Bakara Suresinin 5. ve 6. ayeti, son olarak da Bakara suresinin son üç ayeti okunduğunda cinler dolayısıyla hastalanan kişinin şifa bulması olasıdır.

Estağfirullah Okunarak Şifa Duası Yapılması

Cinlerden dolayı hastalanan bir kişiye şifa sağlama duası için sabah ve akşam ezanından hemen sonra 24’er kere estağfirullah ardından “estagfirullah elazim ellezi la ilahe illa hüvel hayyel kayyume ve eubü ileyh” denilir. Ardından 11 defa İhlas suresi, 7 kere Fatiha suresi ve son olarak 33 kere Allahümme salli ve sellim ala seyyidina Muhammedin ve alâ ali seyyidina Muhammed okunmalıdır. Sevabı Peygamber Efendimiz, Eshab-ı kiram ve evliyanın isimleri okunarak Silsile-i aliyye büyüklerinin ruhlarına hediye edilmelidir. Şifa bunların hürmetine dilenmelidir.

Nisa Suresi 100. Ayetin Kerameti ve Önemi

Cinlerden ve büyünün olumsuz etkilerinden kurtulabilmek için oldukça etkili bir başka yöntem de bu dertlerden muzdarip olan kişinin Cuma günü seher vaktinde Nisa suresinin 100. Ayetini “vemen yahruc’dan rahima’ya kadar” yazması ve ardından da diliyle yalaması ve son olarak yutması cin etkisinden kurtulmak için dua anlamında çok önemli etkiler sağlayabilir.

Cinlerin Etkisinden Korunmak İçin Okunması Tavsiye Edilen Diğer Dualar

Cinlerin etkisinden korunma duaları için tavsiye edilen diğer dualar;

 • Ha-mim Mümin suresi Masir’e kadar okunduktan sonra Ayet-el kürsi okunması,
 • Günde 500 kere La havle vela kuvvete illa billah okunmalı, duaya başlanmadan önce yüz kere salevat getirilmesi, dua sona erdikten sonra aynı şekilde yüz kere salevat getirilmesi
 • La ilahe illallahü vahdehü la şerike leh lehülmülkü velehülhamdü vehüve alâ külli şeyin kadir duasının her gün okunması
 • Ayât-i hırz okunması

Buhari Tarafından Bildirilen Cinlerden Korunma Yolları

Buhari tarafından bildirilen hadis-i şerifin birinde insan bedeninde aynı kanının dolaştığı gibi şeytanın da dolaştığı bildirilmektedir. Bu noktada cin musallatından kurtulmak için;

 • Kötü cinlerden ve şeytanlardan korunmak için öncelikle Allah ve resulü ile çok sağlam bir ilişki kurmak, onların adını kesintisiz olarak anmak, Kurân-ı Kerim ve sünnetlerinin hayatın her alanında tatbik edilmesi gerekmektedir.
 • Buhari tarafından bu konuda bildirilen bir diğer husus, insanın hem gönül hem de hayat penceresinde şeytan ve kötü cinlerin gezinebileceği açıklık bırakmamanın öneminden bahsedilme durumudur. Bu noktada kişinin günah işleyerek maneviyatında açtığı bir eşik kötü cin ve şeytanlar için bir kapı açabilmektedir. Bu nedenle elden geldiğince günah işlemekten imtina edilmelidir.
 • Kişi ayrıca kendisini günaha sevk edecek vasıtalardan uzak durmalıdır. Sürekli günah işleyecek kısımlarda dolaşmak kötü cinler için bir vesile olarak göze çarpmaktadır.

Kur’an-ı Kerim Okumak Ve Yalnız Kalmamak

Cinlerden korunma ve kurtulma yolları için kişiye verilecek en büyük tavsiyelerden biri de sürekli olarak Kur’an-ı Kerim okumaktır. Kötü cinler ve şeytanlar Kur’an-ı Kerim’den her anlamda rahatsız oldukları gibi, sürekli Kur’an-ı Kerim okunan kişi ve evlerden uzak durmaya çalışırlar. Aynı zamanda üç harflilerden korunmak için yapılması gerekenler hususunda elden geldiğince yalnız kalmaktan uzak durulmalıdır. Günah işlemeye meyilli bir varlık olan insan özellikle yalnız kaldığında günah işlemeye daha yatkın olduğundan şeytan da bu fırsatı kaçırmamaktadır. Bu noktada daima insanın cemaatle birlikte bulunması, birbirleriyle yardımlaşıp gerektiğinde kontrol etmeleri çok önemlidir. Tabi ki bu noktada işaret edilen cemaatteki kimseler sâlih kimselerdir. Kötü insanlarla beraber olmanın etraftaki şeytanların sayısını arttıracağı kesindir.

Peygamber Efendimiz’in (S.A.V) Kötü Cinlerin Şerrinden Korunmak İçin Uyguladığı Hususlar

Ebu Said’in (r.a) bildirdiğine göre Resûlullah (S.A.V) Muavvizeteyn adı verilen Felâk ve Nâs surelerini okuyarak göz değmesinden ve cinlerin şerrinden Allah’a sığınırdı. Aynı zamanda Resûlullah (s.a.v) Efendimiz buyurmuştur ki “Evlerinizi kabristana çevirmeyiniz. Şüphesiz şeytan içinde Bakara sûresi okunan evden kaçar.” Yine Buhari’nin bildirdiğine göre yatağına giren kişinin Ayet-el Kürsi okumasının hemen ardından “Allah ona bir muhafiz verir ve sabaha kadar ona şeytanların ilişmesine izin vermez.” Peygamberimizin cinlerden korunma duası bu şekilde açıklanabilmektedir.

Cinlerden Korunmak İçin Besmelenin Fazileti

Şeytanlar olarak da nitelendirilen kötü cinler bir eve girerek orada gecelemekten, oradaki insanları aldatmaktan ve evdeki nimetlerden faydalanmak ve olabildiğince günah işlemeyi çok severler. Buna engel olunması için cinlerden korunmak için besmele çekmek eyleminin eve girerken ve uyumadan önce sürekli tekrarlanması gerekmektedir. Yemeğe başlamadan önce besmele çekilmesinin nedeni de budur

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2018, 23:28
YORUM EKLE
Medyum - Aşk büyüsü