İşlerin Rast Gitmesi İçin İnanılmaz Etkili Dua Hangisi?

İşlerin rast gitmesi için mucize dualar, işlerin rast gitmesi için esmaül hüsna ve işlerin düzelmesi için dualar hakkında bilinmesi gerekenleri yazımızda bulabilirsiniz.

İşlerin Rast Gitmesi İçin İnanılmaz Etkili Dua Hangisi?

İşlerin yolunda gitmesi için gerçekten etkili dua hakkında detaylı bilgilere ulaşmak isteyen kişiler, ne yapsa da işleri sürekli rast gitmeyen iyi niyetli kimselerdir. Herkesin çevresinde muhakkak bu tür kişiler bulunmaktadır. Neye niyetlense bir türlü dileğine kavuşamayan, bolluk bereket beklerken kıtlık ve borç içinde kalan kişiler, işlerinin ters gitmesine bir son vermek için Allah'a sığınırlar. Her ne kadar hayatta inişler ve çıkışlar olsa da bazı insanlar ne yazık ki süreli şanssızlık ve talihsizlik yaşarlar. Giriştikleri tüm işlerde sürecin istedikleri gibi gitmemesinden yakınan kişiler için dinimizde işlerin rast gitmesi için inanılmaz etkili dua ve benzeri manevi uygulamalar bulunmaktadır. Bu konuyla ilgili yapılan manevi çalışmaların başında şüphesiz ki kalpten gelen, gönül diliyle okunan dualar gelmektedir.

İşlerin ciddi şekilde rast gitmemesinin nedenleri çeşitli olabilir. Çoğu kişi bu tür durumlardan sürekli muzdarip olduğunda yani niyetlendiği işlerin sürekli ters çıkması halinde nazardan şüphelenir. Nazar kişilerin üzerinde etkili olduğu zaman işlerin ters gitmesi söz konusu olabilmektedir. Bunun dışında her elini attığı işlerde şanssızlık yaşayan ve işlerini bir türlü yoluna koyamayan kişilerde kara büyü etkisi olduğunu da söylemek gerekir. En etkili düşman kahreden dua hangisi? başlıklı yazımızda nazara gelen ve kendisine büyü yapılan kişiler kötü niyetli kişileri bertaraf etmenin yollarını öğrenebilirler. Ne yapsa da işlerini yoluna sokamayan kişilerin muzdarip olduğu bu talihsizliğin kaynaklandığı nokta büyü olabilir. Bu tür durumlarda işlerin rast gitmesi için tesiri çok kuvvetli olan dualar okunmalıdır.

İşlerin Rast Gitmesi İçin Okunması Gereken Dualar

İşlerin rast gitmesi için dualar, sadece okunmasıyla icra edilen manevi uygulamalar değillerdir. Bu yüzden bu tür duaların kabul olması için mutlaka manevi uygulamada belirlenen esaslara birebir olacak şekilde uyulması gerekir. Kimi dualar gündüz fırsat bulunca okunacak dualardan oluşurken, kimileri gece yatsı namazından sonra okunur. Bazı duaların günde 1 kere okunması yeterli görülürken bazılarının ise 7, 21, 33, ya da 40 defa peş peşe okunması icap etmektedir.

İşlerin yoluna girmesi ve talihsizlik yaşayan kişilerin üzerindeki ölü toprağını atmaları için okumaları gereken dua şu şekildedir:

  • "Allahümme inni es’elüke’s-sebate fi’l-emri ve es’elu’azamete’-ruşd. Ve se’eluke şukra ni’metike vehusne ibadetik. Ve se’eluke lisanen sadıkan ve kalben selima. Ve e’uzü bi-ke min şerri ma ta’lem. Ve se’eluke min hayri ma ta’lem. Ve estağfiruke mimma ta’lem. İnneke ente allamu’l-ğuyub."

Bu duanın 7 gün boyunca her gün 33 kere okunması gerekmektedir. Bu duayı okurken yarım yamalak iş yapılmamalıdır. Dolayısıyla dua tek seferde okunmalıdır. Örneğin duayı 20 kere okuduktan sonra kalkıp başka bir iş yaptıktan sonra 5 tane daha okuyup başka bir işe meşgul olma gibi yollara girilmemelidir. Dualar mutlaka gece yatsı namazından sonra gusül ve namaz abdestli bir şekilde okunmalıdır. İşlerin rast gitmesi için dua Arapça olarak okunmalıdır. Ancak bu duanın ne anlama geldiği, duanın kalpten okunmasında çok etkili olacağı için Türkçe mealinin de mutlaka bilinmesinde fayda bulunmaktadır.

İşlerin Rast Gitmesi İçin Okunması Gereken Dua Anlamı

Pek çok kişi her el attığı işin beklenmeyecek derecede kötü sonuçlanmasından sıkılmıştır. Ne yapsalar, ne kadar çaba gösterseler dahi bir türlü istedikleri sonuçlara ulaşamayan kişiler işlerin açılması rast gitmesi için dua okuyarak üzerlerine yapışan kötü şansı ve hayırsızlığı atabilirler. Bunun için okunması gereken duanın Arapçasından bahsettikten sonra bu duanın anlamına da değinmek gerekir. Çünkü duanın anlamı bilinmeden okunması, duanın gönülden okunarak Allah'a yalvarılması niteliğini karşılamamaktadır. İşlerin rast gitmesi için okunacak duanın anlamı şu şekildedir:

  • Allah’ım senden doğru yolumdan ayrılmadan dinimi gereğince ve eksiksiz yerine getirebilmeyi, her daim şükretmeyi, istiyorum. Senin her şeyi görüp, bildiğin ama benim görüp bilemediğim her türlü şerden beladan sana sığınırım. Hakkımda hayırlı olan her şeyi sadece senden isterim. Bilerek ya da bilmeyerek yaptığım tüm günahlardan senden bağışlanma diliyorum, senin affına sığınıyorum. Sen her şeyin en doğrusunu ve gaybı bilirisin.

Bir işin yolunda gitmesi için dua bir hafta boyunca her gün düzenli bir şekilde 33 defa okunduğu takdirde, işleri rast gitmeyen kişiler rahata erecek ve üzerlerindeki talihsizliği kıracaklardır.

İşlerin Açılması İçin Esma ve Dualar

İşlerinin yolunda gitmesini isteyen kişiler bu duaları kendi başlarına edebilecekleri gibi aynı şekilde sevdikleri tarafından edilen hayırlı dualar ve yapılan manevi ibadetlerle de üzerlerindeki ölü toprağını atma imkanı bulabilmektedir. Eşimin işlerinin rast gitmesi için dua arayışında bulunan ev hanımları, bu duaları okuyarak kocalarının sürekli işlerinde şanssızlık yaşamalarına bir son vermek için Allah'a sığınabilirler. İşlerin rast gitmesi için gerekli olan duaların yanı sıra esmalar da kişilerin huzura ermesini sağlayabilmektedir.

Yüce Allah'ın isimleri olarak bilinen esmaül hüsnalar arasında yer alan Ya Rezzak, bolluk ve bereketin artmasına vesile olan bir niteliğe sahiptir. İnsanlar ve özellikle inanan müminler için verilen rızıkların tümü Allah'tandır. Bu nedenle işlerin yolunda gitmesi için Allah'ın rızasının kazanılması gerekmektedir.

İşlerin yolunda gitmesi için etkili dua okunduktan sonra Ya Rezzak esmaül hüsnasının 77 defa tekrar edilmesi, duanın kabulü için faydalı olacaktır. Dileklerin kabulü için en etkili dua hangisidir? başlıklı yazımızda bu konudaki detaylı bilgileri bulabilirsiniz. Bu nedenle rızık sahibi, rızık veren anlamına gelen bu esmaül hüsnanın büyük bir huşu içinde ve kalpten tekrar edilmesine dikkat edilmelidir.

İşlerin Yolunda Gitmesi İçin Etkili Dua

Bir türlü muradına eremeyenlerin en çok merak ettiği konulardan biri olan bu konuda işlerin yolunda gitmesi için hangi dua okunur? sorusu da yanıtı sık sık merak edilen  konular içinde yer almaktadır. İşlerin yoluna girmesi ve kişinin bolluk ile bereket bulması için okunacak dualardan bir diğeri de şudur:

  • Allahümme innî ketebtenîşe gıyyen fektübsa’ı’den. Vem husmi an divânileşgıya’i ve semminite gıyyen verzügni. A’yetelenbiya’ivensurnialacemi’ılegda’ivahşürniyevmelgıyameti fi zümratil’em biya’ialeyhimüs’selam. Vee’ız’ni min derkileş gıya’iinnekesemiud’düa’i bi rahmetike yaerhamer’rahımiyn

İşlerin Yolunda Gitmesi İçin Etkili Duanın Anlamı Nedir?

Allah'ım! Eğer benim sonumu kötü yazdıysan bahtiyar yaz, adımı kötülerin dosyasından sil ve beni takva sahibi biri olarak kayda geçir. Sen bana Enbiyâ Suresinin 101. ayetin de, haklarında güzel karar geçtiğini bildirdiğin kulların arasına girmeyi nasib et, bütün düşmanlarıma karşı bana yardım et, kıyamet günü beni Peygamber aleyhisselam zümresinde haşret, kötülerin derecesine düşmekten beni muhafaza et. Şüphesiz duaları hakkıyla işiten ancak sensin. Ey acıyanların en merhametlisi! Rahmetinle duamı kabul et! Amin.

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 5 yıl Önce

Allah razı olsun nasil güzel bir dus

Medyum - Aşk büyüsü