Kaşık Büyüsü Nedir, Nasıl Yapılır?

Kaşık büyüsü nasıl yapılır, kaşık büyüsünde kaşığa ne yazılır gibi soruların yanıtları ve en etkili aşk büyüsü hakkında detaylı bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Kaşık Büyüsü Nedir, Nasıl Yapılır?

Kaşıklarla yapılan bağlama büyüsü ya da kullanımına göre ayırma büyüsü, çok kuvvetli tesirleri olan ve özellikle platonik aşk yaşayan kişilerin sıklıkla başvurduğu ezoterik uygulamalar arasında yer almaktadır. Kaşık büyüsü, durumuna göre tahta ya da metal malzemeden üretilen kaşık kullanılarak icra edilen ve çok etkili birleştirici özelliği bulunan bir büyü çeşididir. Bazı durumlarda çiftleri ayırmak için de kullanılabilir. Ancak genel olarak çiftleri ya da iki kişiyi bir araya getirmek, aralarında duygusal bir bağ kurulmasını sağlamak için uygulanan bir yöntemdir. Kaşık büyüsü sonuçları oldukça kesin karşılık veren bir işlem olarak kabul edildiği için pek çok medyum tarafından sıklıkla tercih edilen ve çok uzun zamandır uygulanan bir havas çalışması olarak karşımıza çıkmaktadır.

Özellikle İç ve Doğu Anadolu'da sıklıkla başvurulan ezoterik bir uygulama olan kaşık büyüsü, geçmişi çok eski olan bir çalışmadır. Kısa sürede etki gösteren bağlama büyüleri arasında gösterilen kaşık büyüsü eşler arasındaki sorunların çözümü için uygulanabileceği gibi, iki eş dışında üçüncü bir şahsın isteği üzerine de uygulanabilmektedir. İki kişiyi ayırma büyüsü nedir, nasıl yapılır başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Kaşık Büyüsü Neden Yaptırılır?

Kara büyüler arasında en önemlilerinden biri olan kaşık büyüsü, öncelikle büyü yaptırmadan evvel gerçekten herhangi farklı bir çözüm yolunun kalmadığına kanaat oluştuktan sonra yapılmalıdır. Esas itibarıyla kadınların sıklıkla başvurduğu kara büyü çeşitlerinden biri olsa da artık kadın veya erkek fark etmeksizin herkes tarafından uygulanabilmektedir. Kaşık büyüsünü yaptırmak isteyenler pek çok farklı neden ve gerekçe ile karşılaşmaktadır. Medyum hocaların yardımlarına başvuran kadın ve erkeklerin genellikle kaşık büyüsü yaptırmaları arkasında yatan sebepler şu şekildedir:

 • Evi terk eden eşi yeniden eve döndürmek için,
 • Ayrılmış sevgililerin yeniden bir araya gelmesi için,
 • Kişilere sevgi ve aşk celbetmek için,
 • Sevgilileri evlilik yolunda bağlamak için,
 • Kaşıkların bağlanış şekline göre kaşık büyüsü ayırmak için de kullanılabilir.
 • Evli kişiler ya da sevgililer eşlerinin kendilerinden ayrılmaları için bu büyüye başvurabilir.
 • Birliktelik dışında 3. bir kişi, eşleri ya da sevgilileri ayırmak için kaşık büyüsü yaptırabilir.

Kaşık büyüsü duası ve büyü ritüellerinin işinin ehli medyum hocalar tarafından hazırlanması gerekmektedir. Çok sakin bir ortama ihtiyaç duyan bu büyünün yapılış süresi bazı durumlara göre 1 haftayı bulabilmektedir. Kaşık büyüsü işleminin ilk başlayacağı gün sabaha kadar yüze karşı okunması gereken tılsımların rahatça uygulanabilmesi için de deneyimli ve işinin piri denilebilecek medyum hocalardan yardım alınması önem teşkil eden bir konudur.

Kaşık Büyüsünü Kimler Yapabilir?

Kaşıkla ayırma büyüsü nasıl yapılır sorusunun yanıtını arayan kişiler, aynı zamanda kaşık büyüsünü ezoterik usullerine ve esaslarına göre yapabilecek hocaları da araştırmaktadır. Kaşık büyüsü ritüellerini gerçekleştirecek olan medyum hocanın mutlaka mental açıdan son derece hazırlık olması gerekmektedir. Büyüden önce bir süre zarfından hazırlık yapılmalıdır. Eğer ki bu hazırlık süreci gerçekten başarılı bir şekilde sonuçlanmazsa, kaşık büyüsü uygulamasında istenmeyen sonuçların doğmasına neden olabilir. Öte yandan kaşık büyüsünün bir hafta kadar süreceğinin bilinmesi ve kişilerin buna göre hazırlık yapmaları gerekmektedir. Kişiler bu büyünün yapılışı konusunda henüz net bir karar vermemişse ve medyum hocadan destek almasına rağmen büyünün etkilerine inanç göstermemişse tüm havas uygulamalarında olduğu gibi büyünün ters tepme durumları ile karşılaşılabilir.

Kaşık Büyüsü Nasıl Yapılır?

Kaşıkla aşk büyüsü nasıl yapılır sorusunun yanıtını arayan kişilerin öncelikle işinin ehli ve kaşık büyüsü konusunda deneyim sahibi medyum hocalardan yardım almaları gerekmektedir. Kaşık büyüsü her ne kadar basit malzemelerden yapılabilen bir büyü olarak görünse de büyünün tesirini etkili bir biçimde göstermesi için bazı özel tılsımlara da ihtiyaç duyulmaktadır. Ancak kaşık büyüsünün yapılışı sırasında genellikle ihtiyaç duyulan nesneler şunlardır:

 • 2 adet tahta kaşık (büyünün etkisinin artması bakımından özel ağaç türleri tercih edilmelidir.)
 • Siyah ip
 • Avuç içi büyüklüğünde beyaz kumaş

Kaşık büyüsü bilindiği üzere hem aşık etme hem de ayırma büyüsü olarak uygulanabilmektedir. Bu noktada kaşık büyüsü uygulamasına aşık etmek için değil de iki kişiyi birbirinden ayırma büyüsü olarak başvurulması durumunda siyah ip yerine kırmızı ip kullanılmalıdır.

Kaşık Büyüsü Yapılış Aşamaları

Büyünün ilk aşamasında kişilerin adları tahta kaşığın iç yüzüne itinayla yazılır. İsimler Türkçe olsa dahi Arapça ya da Süryanice ile yazılmalıdır. Bu alfabeleri iyi bilen medyum hocalardan destek alınması faydalı olacaktır. Fakat kaşık büyüsünün yönlendirileceği kadın ve erkeğin isimlerini Latin alfabesi ile yazan deneyimli medyum hocalar da bulunmaktadır. Bazı büyü üstatları kaşıklara doğrudan isim yazmaktansa isimlere karşılık gelen harfler ya da semboller kullanarak büyüyü uygularlar. Bu durum büyünün tesirini azaltmaz, aksine büyünün yapıldığı kişilerin kimliğini gizlediği için daha faydalı olabilmektedir.

Kaşık büyüsü yapılışı ikinci aşamada ise tahta kaşıklar siyah ip vasıtasıyla birbirlerine bağlanır. Bu bağlama aynı zamanda büyünün yönlendirileceği kadın ve erkeğin bir araya getirilmesini temsil etmektedir. Kaşık büyüsü aşık etme uygulamasında kaşıkların ağzı birbirini görecek şekilde siyah ip ile birbirine bağlanır. Kaşıkların iç yüzeylerin birbirine bakması, büyünün yönlendirildiği kadın ve erkeğin yediklerinin ve içtiklerinin ayrı gitmemesini sağlayacaktır.

Kaşık büyüsü iki kişiyi ayırmak için yapılacaksa kaşıkların ağzı ters yönlere bakacak şekilde kırmızı ip ile bağlanarak uygulanmalıdır. Bu durum da kişilerin bir daha aynı sofrada oturup beraber yemek yiyemeyecekleri kadar birbirlerinden kopacakları anlamına gelmektedir. Ayrıca bu kişiler cinsel yönden de birbirlerine sırtlarını dönecektir.

Kaşık Büyüsünde Tahta Kaşıkların Gömülmesi

Kaşık büyüsünün devamında kaşıklar bağlandıktan sonra beyaz kumaş parçası yakılır. Bu aşamada aşık olması istenen ya da ayrılması düşünülen kişilerin isimleri 4'er defa söylenir. Daha sonra yanan kumaş parçasının külleri tahta kaşıkların saplarına sürülür. Bu uygulama ile kaşık büyüsü etkileri görmesi istenen kişilerin dışında kalan herkesin gözlerini ve dillerini bağlamaktır. Kaşık büyüsü yapıldıktan sonra birlikteliğe muhalif olan kişiler kendiliğinden bu konuyla ilgili konuşmayı kesecektir.

Büyünün son aşamasında tahta kaşıklar, yerleşim yerlerinden uzak bir kırsala götürülerek burada özenle gömülmelidir. Kaşıkların gömüleceği yerin seçiminde dikkatli olunmalıdır. Çünkü kaşıkların bulundukları yerden çıkarılması ya da kaşıkların ipinin koparılması büyünün etkisini bozacaktır. Dolayısıyla kaşık büyüsü bozma işlemi için bu kaşıkların bulunup iplerinin yakılması yeterli olmaktadır. Bu sebeple kaşıklar bir daha gün yüzü görmeyecek şekilde gömülmelidir. Bunun dışında sabun büyüsü nedir, nasıl yapılır ve nasıl bozulur başlıklı yazımız ile detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kaşık Büyüsü Etkileri Nelerdir?

Kaşık büyüsü etkisini, büyünün yapıldığı bir haftadan sonra yavaş yavaş göstermeye başlamaktadır. Bu süreçte kaşık büyüsünü uygulayan deneyimli medyum hocanın tılsımlı sözleri ve kaşık büyüsü duaları etkili olmaktadır. Kaşık büyüsü aşık etme amacıyla yapıldığında etkisini şu şekilde gösterir:

 • Terk eden kişi devamlı sevgilisini aramak ister.
 • Sık sık sevgilisini ya da eşini anar, onu görmediği zamanlarda yalnız kalmak ister.
 • Bütün gün boyunca eşinin hayalini kurar.
 • Bir araya gelmek için bütün riskleri alır. Gerekirse ailesini karşısına alır.
 • Aklında ve kalbinde terk ettiği sevgilisini düşünür. Terk etmesi yüzünden pişmanlık yaşar ve üzüntüye düşer.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2019, 00:44
YORUM EKLE
Medyum - Aşk büyüsü